سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

آب و برق مجانی؟!
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٤ بهمن ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: امام خمینی

به نام خدا

سخنرانی دوازدهم بهمن ماه پنجاه و هفت آیت الله العظمی خمینی، رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران در بهشت زهرای تهران، یکی از مهم­ترین و حساس­ترین سخنرانی­های ایشان می­باشد که متاسفانه دقت کافی درباره آن کمتر دیده شده است و البته حرف و حدیث­های بسیاری نیز در مورد سانسور سخنان ایشان وجود دارد.

متاسفانه کم­دقتی ما و البته عدم شفاف سازی رسانه­ها به این حاشیه­ها دامن زده است و هنوز در جامعه در باب سانسور کردن جملات نائب الامام الزمان، آیت الله خمینی در خصوص مجانی کردن آب و برق برای ملت ایران و وعده­هایی که ایشان داده است، صحبت­هایی شنیده می­شود.

با کمی دقت و حوصله در خصوص مصاحبه­ها و سخنرانی­های دوران پیروزی انقلاب اسلامی در سه نقطه و البته در سه روز پیاپی ایشان درباره مجانی کردن آب و برق صحبت نموده­اند که در هرسه مورد این موضوع را برای اقشار کم­بضاعت جامعه وعده داده­اند.

قصد من در خصوص عملی شدن و یا نشدن این وعده، و یا حتی درست بودن و یا نبودن این صحبت­ها نیست؛ بلکه می­خواهم بیان کنم که با کمی دقت نظر می­توان جلوی بسیاری از تحریفات را گرفت. که این خود باعث خواهد بود که از اشتباهات بسیاری جلوگیری گردد.

به هر ترتیب متن هر سه سخن رهبر انقلاب در ادامه خواهد آمد، تا مورد قضاوت دوستان قرار گیرد.


آیت الله العظمی خمینى:

...من به دولت راجع به مجانى کردن آب و برق و بعضى چیزهاى دیگر فعلًا براى طبقات کم­بضاعتى که در اثر تبعیضات خانمان برانداز رژیم شاهنشاهى دچار محرومیت شده‏اند و با برپایى حکومت اسلامى به امید خدا این محرومیت­ها برطرف خواهد شد؛ سفارش اکید نمودم که عمل خواهد شد.

·         زمان:نهم اسفند 1357 برابر اول ربیع الثانى 1399، تهران، منزل آقاى محمود بروجردى.

---------------------------------------------------------------------------------------------

...ما علاوه بر اینکه زندگى مادى شما را مى‏خواهیم مرفه بشود، زندگى معنوى شما را هم مى‏خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید. معنویات ما را بردند این­ها. دلخوش نباشید که مسکن فقط مى‏سازیم، آب و برق را مجانى مى‏کنیم براى طبقه مستمند، اتوبوس را مجانى مى‏کنیم براى طبقه مستمند، دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت مى‏دهیم؛ شما را به مقام انسانیت مى‏رسانیم.

·                     دهم اسفند 1357برابر دوم ربیع الثانى 1399، قم المقدسه، مدرسه علمیه فیضیه.

---------------------------------------------------------------------------------------------هر چه زودتر باید مشکل مسکن براى بى‏خانمان­ها و فقراى ایران حل گردد و براى هر خانواده، مسکن مورد نیازشان تأمین شود، آب و برق براى فقرا و بى‏بضاعت­ها باید مجانى گردد...

·         یازدهم اسفند 1357 برابر سوم ربیع الثانى 1399، قم المقدسه، کتابخانه مدرسه فیضیه.