سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

بی وفائی مردم
ساعت ۸:۱۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: مذهبی

اى مردم! خداوند متعال پیامبر خود را از این جهان فانى به سراى جاودانى که محل نزول پیامبران و آخرین محل برگزیدگان خود بود، رحلت داد، و کینه‏هاى اندرونى شما آشکار گشت، و لباس دین و شریعت را که به صورت پوشیده بودید، کهنه و پاره نمودید و مخالفین که در گوشه‏ها خزیده بودند، بال و پر زدند، صداى هواداران باطل شنیده شد و آشکار گشت، و آواز شیطان بلند شد، و منافقین نداى او را اجابت کردند، مردم هوى‏پرست و گمراه راه هاى ضلالت و خلاف و فتنه‏انگیزى را پیش گرفته و به دنبال شیطان دویدند.

شیطان شما را گول خورده و مغرور یافت، در کانال او افتادید، و با مختصر اشاره‏ى او، تند و عصبانى شدید، خود را گم کردید، اعتدال و صحت عمل خود را از دست دادید، به حقوق دیگران تجاوز نمودید، مِهار شترى را که از شما نبود گرفتید، و از چشمه‏ى آبى که شما را در آن حقّى نبود نوشیدید.

براستى چقدر زود، وفاى خود را از دست دادید، و چقدر زود، حرص و طمع شما آشکار شد، هنوز جراحت دل هاى ما التیام نیافته بود، و هنوز جنازه‏ى رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم روى زمین بود، و از مقابل چشم هاى ما محو نشده بود که به کارهاى ناپسند خودتان اقدام کردید، و با نهایت شتاب، آنچه را که شایسته نبود، انجام دادید، عجیب اینکه خیال مى‏کنید که این شتابزدگى در امور به خاطر جلوگیرى از فتنه است.

اَلا فِى الْفِتْنَةِ سَقَطُوا وَ اِنَّ جَهَنَّمَ لِمُحِیطَةٌ بِالْکافِرینَ:

آگاه باشید که این مردم، در فتنه و آشوب، سقوط کردند و دوزخ، فراگیرنده‏ى کافران است.

این حرکات از شما دور است، و جاى بسى تعجب است که چگونه دروغ مى‏گوئید؟

مگر قرآن مجید در میان شما نیست، قرآنى که دستوراتش روشن، و حقایقش آشکار است، و امر و نهى آن صریح مى‏باشد، آیا کلام خدا را پشت سرانداختید؟

آیا برخلاف حکم خدا فتوا مى‏دهید؟

آیا از کلام خدا اعراض کرده‏اید؟

و چه دگرگونى بدى را ستمگران مرتکب شدند:

وَ مَنْ یَبْتَغ غَیْرَ الاِسْلامِ دِیناً فَلَنْ یُقْبَلَ مِنْهُ وَ هُوَ فِى الاخِرَةِ مِنَ الْخاسِرینَ.

و کسى که غیر از اسلام، آئینى براى خود انتخاب کند، از او پذیرفته نخواهد شد، و در آخرت از زیانکاران است.

 

...و با بهانه‏هاى سُست، مقاصد شوم خود را اجرا کردید، و در حقیقت به خانواده‏ى پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و اهل‏بیت او خیانت و ظلم نمودید.

و ما در مقابل تیزى کاردهاى شما، صبر و تحمل مى‏کنیم، و در برابر شماتت ها و طعنه‏هاى شما، بردبارى مى‏نمائیم.

فرازی از خطبه های فاطمه زهرا سلام الله علیها