سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

لطفاً مرا دوست داشته باشید
ساعت ٢:٠۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: وبگردی

... روزانه یا هر هفته افراد مختلفی به وبلاگ بنده مراجعه می‌کنند و پیغام می‌گذارند که مثلاً من فلانی هستم. بعد کلی تعریف الکی از وبلاگ و مطالب بنده می‌کنند (یاد درس روباه و کلاغ کلاس دوم ابتدایی می‌افتم) و نهایتاً می‌گویند بی‌زحمت مرا لینک کن (یعنی لینک وبلاگ مرا در بخش پیوندهای وبلاگت قرار بده) و وقتی لینک کردی خبرم کن تا من هم تو را لینک کنم!

بعضی چیزها را به فرموده‌ی حضرت لقمان می‌شود از افرادی که رفتارشان درست نیست یاد گرفت. از هر دخترباز آماتوری هم اگر سؤال کنید، به یقین می‌گوید با این روش با هیچ کس نمی‌توان دوست شد، چه پسر و چه دختر. شما برای دوست پیدا کردن باید بتوانید نظر طرف مقابلتان را جلب کنید. به این دوستان توصیه می‌کنم اگر علاقمند به یافتن دوست وبلاگی هستید و از مطالب یا صاحب یک وبلاگ خوشتان آمده است، باید ابتدا در بحث‌های او مشارکت کنید و نظرات خودتان را نسبت به مطالب وبلاگش بیان کنید. متقابلاً او هم برای این که بداند صاحب این نظرات کیست به وبلاگ شما سر می‌زند و اگر تفاهم نظر حاصل شد شما را به لیست دوستانش اضافه می‌کند.

بدترین قسمت این درام آنجاست که طرف می‌گوید وقتی مرا لینک کردی خبرم کن تا تو را لینک کنم، یعنی تنزّل یک رابطه‌ی دوستانه تا حد یک بده بستان بازاری و گروکشی.

نقل از اینجا