سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

ترور خانم بوتو
ساعت ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ روز جمعه ٧ دی ۱۳۸٦   کلمات کلیدی: سیاست

دیروز اتفاقی در جمهوری اسلامی پاکستان رخ داد که هرچند قابل پیش بینی بود ولی باز هم شوکه کننده بود .

دختر ذوالفقار علی بوتو  رهبر انقلابی پاکستان که پس از اعدام نا جوانمردانه پدرش محبوبیتی دو چندان یافت در حمله تروریستی دیروز کشته شد شخصی که قانون مدار بود و مردمی توسط تندرو های اسلامی  و گروه های فشار  و همانند پدر و برادرش برای مردم و میهنش به شهادت رسید .

من همواره از ترور کرد افراد منفر بودم . شاید هم این مساله ناشی از ترور بزرگترین رهبر مذهبی شیعیان پس از پیامبر رحمت باشد . عبدالرحمن ابن ملجم مرادی در تروری ناجوانمردانه علی علیه السلام را به شهادت رساند تا مملکت اسلامی دچار چنان ظلمتی شود که تا کنون باقیست . یا در همین کشور خودمون ترور معلم شهید علی شریعتی و استاد شهید مرتضی مطهری و شخصیت بزرگوار و عظیمی چون دکتر بهشتی !

با کشته شدن بی نظیر بوتو آن هم در آستانه عید بزرگ غدیر خم بخش بزرگی از ملت پاکستان عزادار شدند . مخصوصا شیعیان آن دیار . کسانی که تا همین قرن پیش جزئی از خاک عزیز ایران بودند همانند افغان ها و ترکمن ها و قفقاز ها و گرجی ها و بحرینی ها و خیلی مردم دیگر که بدست بی لیاقت سلاطین قاجاریه از مام وطن جدا شدند و چون با مستقل شدن سرزمینشان شیعیان در اقلیت قرار گرفتند مورد ظلم و تعدی بسیار واقع شدند . کشته شدن رهبران و تبعید و زندانی شدن بسیاری از ایشان و محدودیت های فراوان برای آنها که تقریبا در تمام این کشور ها وجود دارد .

نکته جالبی که همین دیشب در مورد خانم بوتو متوجه شدم ایرانی بودن مادر ایشان بود و در حالی که دختری از ایران برای هدفی مقدس به شهادت رسید در ایران بازتاب چندانی نداشت! شاید هم در کشور ما بعضی ها از به قدرت رسیدن او خرسند نبودندو با این ترور خوشحال هم شدند . به هر حال همیشه شیعه مظلوم بوده است .

عکس هایی از وی را در لینک های زیر ببینید :

فردانیوز

تابناک