سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

باز هم حسن گلاب و گلبهار روزبهان
ساعت ٢:٠۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ دی ۱۳۸٦   کلمات کلیدی: سینما و تلویزیون

چندی قبل از سوی سازمان پیوند اعضا نسبت به مجموعه حلقه سبز اعتراض هایی شد . و از جمله ارائه آمار هایی مبنی بر کاهش عمل پیوند پس از پخش این سریال اعلام شد .که این مسئله توسط آقای مصطفی جلالی فخر در شماره 372 مجله فیلم هم بازتاب داشت ( نکته جالب اینکه ایشان اعتراف دارن که هیچ بخشی از این مجموعه را ندیده اند )  در حالی که هنوز بخش عمده ای از این مجموعه پخش نشده است و هم اینکه قطعا ابراهیم حاتمی کیا با منش و شخصیتی که دارد در القا مثبت عمل پیوند ، این مجموعه را ساخته است .

مسلما  این گونه فشار ها و نظرات منفی بر این مجموعه پس از پخش کامل سریال بی معنا خواهد شد ولی سوال من این است که آیا این سازمان حق این اعتراض و درخواست توقیف و سانسور این سریال را دارد ؟

آیا این سازمان پس از ساخت فیلم سینمایی فوق العاده اثر گذار بودن یا نبودن اثر شاخص کیانوش عیاری از این فیلم و این فیلمساز تقدیر خاصی کرد ؟ آیا شرایطی را فراهم آورد که بودن و نبودن ای دیگر به وجود بیاید ؟ آیا همین گروه نبودند که نسبت به کیانوش عیاری اعتراض هایی بی مورد داشتند ؟

حالا هم ابراهیم حاتمی کیا با حلقه سبزش اثری بزرگ بر جامعه ایران گذارده است که قطعا پس از پخش این سریال و پایان ماجرا های حسن گلاب با خانم دکتر روزبهان افرادی که به سازمان پیوند اعضا مراجعه میکنند بیش از گذشته خواهد شد . و البته ابراهیم حاتمی کیا هم همچنان به راه خود ادامه خواهد داد هرچند مسیرش بیش از این پر از سنگلاخ و دست انداز خواهد شد ! همان طور که پیش از این ها و بر سر تمام آثارش مشکلاتی بسیار بوجود آورده بودند . و ما هنوز هم منتظر می مانیم تا به رنگ ارغوان و نسخه حاتمی کیایی موج مرده به نمایش درآید !