سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

سپاهان و ضد فوتبال ۲
ساعت ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۸٦   کلمات کلیدی: ورزشی
داغ ننگ روی وحشی فوتبال بر پیشانی فوتبال اصفهان

 

سپاهان اصفهان با مربیگری بوناچیچ که با ضدفوتبال آشنایی بنیادی دارد گویا این سبک را تا سکوها ادامه داده است تاجایی که نارنجک ها را در میان تماشاگران میهمان و سربازان نگون بخت پرتاب کنند و به هر قیمت شده امتیاز گرفته و ناراحتی خود را از دوم شدن در نیم فصل التیام ببخشند . ساکت مدیر عامل باشگاه سپاهان که نمیتوانست خود را کنترل کند در برنامه نود حملاتی را قبل از بازی به تیم پرسپولیس و اعتراض به محرومیت هایی که از دید ایشان کم برای بازیکنان این تیم پس از بازی با پاس در نظر گرفته شده بود نشان داد و مستقیما با بی ادبی بر بازیکنان و مربی این تیم تاخت و متاسفانه این التهاب تا سکوها رفت و با انفجار این نارنجک دست ساز یک سرباز جوان را برای تمام عمر از نعمت بینایی محروم ساخت تا با خاطره وحشیگری هایی از این دست که در دوران انقلاب چندین سرباز ٬ پلیس و نیروهای امنیتی را در میادین این شهر تکه تکه کردن زنده شود . خاطراتی که متاسفانه در این دیار کم به چشم نخورده است

 

مطلب فوق توسط حامد نوشته شده است .

 

این مطلب رو هم در همین مورد نوشتم  

 

چندین سال پیش در انگلستان از این آشوبگری ها بسیار رخ میداد ولی با مدیریت صحیح اکنون تماشاگران انگلیسی در حداقل فاصله با زمین بازی براحتی فوتبال تماشا می کنند و از بازی زیبای فوتبال لذت می برند ، بدون اینکه برخوردی غیر ورزشی با بازیکنان حریف داشته باشند . مثلا یکی از جرایم برای مقابله با این پدیده کسر امتیاز از تیم هاست که این قانون بنحوی موثر واقع شده که خود تماشاگران به هیچ کس اجازه برخورد ناجوانمردانه نمی دهند، چرا که عاقبت این کار کسر امتیاز از تیم خودشان خواهد بود .

 

اوایل امسال هواداران رسمی سپاهان در تهران وقتی از پرسپولیس عقب بودند با آشوب و شکستن صندلی های آزادی جو بازی را به نفع خود تغییر دادند و بازی جام حذفی را بردند . حتی  مربی کم فهم و نادان این تیم برای ایجاد جنجال به زمین رفت تا با اخراج توسط داور جنجال بیشتری ایجاد کند و جالب اینکه در پایان بازی این را تاکتیک تیم خود خواند !!

 

در ماه رمضان هم برابر استقلال در اصفهان چنین کردند . برخوردی که با اصغر حاجیلو پیشکسوت آبی ها رخ داد در ذهن ها زنده است و بازی که در نهایت به سود سپاهان تمام شد و برای جریمه این تیم فقط یک بازی در تهران برگزار کردند . اگر آن روز مسئولان فوتبال ایران از سپاهان امتیاز کسر می کردند امروز سربازی بی گناه تا ابد نابینا نمیشد .