سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

پس از عاشورا ۲
ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

امروز دوازدهمین روز سال جدید هجری قمری است و بنا به برخی روایات مصادف با شهادت امام چهارم شیعیان حضرت علی السجاد علیه السلام می باشد . کسی که در نزد ایرانیان محبوبیتی بی نظیر دارد ، چرا که ایشان پسر ایران می باشد . مادر گرامی حضرت سید الساجدین ، شهربانو دختر پادشاه ایران بود و البته وی در قبرستان بقیع در مدینه مدفون است و این بقعه معروف در شهر ری غیر از مادر آن امام همام است .

          در غربت ایشان همین بس که در تاریخ شهادت وی ابهام وجود دارد و به طور قطع مشخص نیست و دو روز 12 و 25 محرم الحرام به عنوان روز شهادت وی ثبت شده است .

          حضرت امام به علت سجده های فراوان به سید الساجدین و به علت عبادات زیاد به زین العابدین معروف هستند و ادعیه های زیبایی از ایشان به یادگار مانده است که فخر شیعیان می باشد .

          از الطاف خفیه خدا در واقعه عاشورا ، بیماری حضرت سجاد بود و همچنین توجه خاصی که به برادر بزرگتر ایشان علی اکبر میشد . تا قبل از واقعه عاشورا تمام توجه مردم به امام بعد از حسین بن علی معطوف به علی اکبر بود و همین امر باعث نجات جان حضرت سجاد گشت . و همو بود که به همراه دختر امیرالمومنین راه شهادت را ادامه داد و باعث زنده ماندن واقعه عاشورا شدند .

          آگاهی هایی که ایشان به ماهیت اصلی حکومت دادند باعث روشنگری مردم شد و پایه های حکومت ظالم را به لرزه انداخت . و می توان گفت که واقعه عاشورا از بعد از غروب عاشورا شروع شد. و این همواره افسوسی است برای ما که ظهر عاشورا اتمامی است برای تمام عزاداری هامان ! 

التماس دعا