سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

وصیت امام صادق علیه السلام و احمدی نژاد
ساعت ۱٠:٢۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٤ بهمن ۱۳۸٦   کلمات کلیدی: سیاست

حضرت امام صادق علیه السلام در هنگام شهادت یک وصیت معروفی دارند . آن جا که رو به خویشان خود کرده و می فرمایند :

شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد نمی رسد .

و البته یکی از مصادیق سبک شمردن نماز به تاخیر انداختن نماز اول وقت است !

برای فهمیدن ارتباط وصیت امام ششم با جناب آقای رییس جمهور مطلب ذیل را بخوانید که نوشته ای است از آقای سید محمدرضا واحدی

۲۲بهمن 1386 حضور ملیونی مردم ایران افتخار آفرین بود .. اما نکته ای که موجب شگفتی می شود اینکه چرا دست اندرکاران محترم، طوری برنامه ریزی نمی کنند که مراسم با اول وقت شرعی تلاقی نکند و اهمیت حکومت اسلامی به نماز و نماز جماعت را زیر سوال نبرد؟
آیا بعد از 29 سال تجربه، هنوز بلد نیستند؟ یا زبانم لال، اهمیت راهپیمایی مردم و گفته شدن حرف هایی که همیشه و از همه ی تریبون ها زده می شود و می تواند زده شود، از اقامه ی نماز اول وقت لازم تر است؟
امروز تا حدود ده دوازده دقیقه بعد از اذان ظهر، هنوز آقای احمدی نژاد داشت از اصلاحات لازم در اداره ی امور کشور و لزوم اصلاح در نظام صادرات ، واردات ، یارانه ها، توزیع و .... صحبت می کرد.
کاش حالا که آقایان خوب برنامه ریزی نکرده بودند و صحبت های رئیس جمهوری با اذان برخورد داشت خود ایشان صحبت هایش را نیمه کاره رها می کرد و می گفت به خاطر احترام به اذان و ضرورت اهمیت به نماز اول وقت و اقامه ی جماعت، بقیه ی حرف هایم را از صدا و سیما و یا مصاحبه ها به سمع و نظر مردم می رسانم.. ایشان که برای بیان دیدگاه هایشان تریبون کم ندارند...
الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلاه ... غیر از این معنی دارد؟ آیا اقامه ی نماز به معنی نماز خواندن فردی کارگزاران و تشویق مردم به خواندن نماز است؟ به یقین این نیست... حق خدا بر کارگزاران حکومت اسلامی، یا برپا داشتن و احیای نماز و روح آن در جامعه است..
صدا و سیما هم که همیشه اذان پخش می کند و بعد از آن یک نماز چماعت نشان می دهد، حتما قطع سخنان آقای احمدی نژاد و پخش اذان را خلاف ادب می دانست که...
حرف زیاد است و مجال کم... بگذاریم و بگذریم .