سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران
ساعت ٩:٤٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ بهمن ۱۳۸٦   کلمات کلیدی: ورزشی
 

کلمنته هم نیامد !

مثل خیلی های دیگر !

اسامی بسیاری مطرح شدند !

و دست آخر هم رسیدیم به جای اول !

پس از این همه مدت کشمکش باز رسیدیم به نقطه صفر !

برو و بیا های فدراسیون فوتبال باز هم نتیجه نداد و هنوز هم تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران بدون داشتن سر مربی و بدون داشتن برنامه برای تورنمت آتی پیش می رود .

کسانی که قول می دادند در عرض 24 ساعت برای تیم ملی سر مربی انتخاب می کنند پس از این همه روز هیچ کاری انجام ندادند ، شاید هم مافیای فوتبال مثله بقیه مافیا های موجود در ایران آن قدر قدرتمند هستند که نمی گذارند تیم ملی ایران سروسامانی بگیرد !

شاید روزی کسی بیاید و با تهدید کردن این کسانی که قدرتمندانه در پشت پرده ای همیشگی قرار دارند اوضاع را تغییر دهد ! همان طور که در بقیه زمینه های دیگر با اصول گرایی و عدالت محوری و مهر ورزی وضعیت مملکت را به بهترین وضع تغییر دادند در عرصه ورزش و فوتبال هم بتوانیم به بهترین راندمان برسیم .

اوضاع مدیریتی تیم های پر طرفدار پرسپولیس و استقلال که به طور مستقیم توسط دولت اداره می شوند هم نشان دهنده توان مدیریتی ایشان می باشد !

نکته جالب این است که همواره قدرت این دو تیم ارتباط مستقیم با قدرت تیم ملی فوتبال داشته و دارد !

باشگاه هایی که هیچگاه در این چنین شرایط بحرانی قرار نداشتند ! جدا از نتایج این دو تیم طی این چند سال ، با نگاهی دقیق به سیر تحول این دو باشگاه می توان اوضاع مدیریتی کلان کشور را ببینیم . دو تیمی که همواره در صدر فوتبال آسیا قرار داشتند و بالطبع تیم ملی فوتبال میهن عزیزمون در اوج ! ولی در چند سال اخیر با توجه به پیشرفتی که در توان ما هست هیچگاه نتوانستیم نتیجه ای شایسته داشته باشیم .

پرسپولیس که شش سال هست قهرمان نشده و استقلال با وجود قهرمانی ، سه مرتبه هم نتوانست قهرمان شود که بیشتر از هر چیزی نشان دهنده ضعف مدیریت است نه ضعف مربی یا بازیکن و یا عوامل فنی دیگر !

هرگاه با یک سیستم اصولی و صحیح مدیریتی این دو تیم بتوانند در وضعیت خوب و با ایجاد زیر ساخت های درست فوتبال و رشد بازیکنان از پایه ، خواهیم توانست تیم ملی خوبی داشته باشیم !