سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

ولایت امام زمان
ساعت ٧:٢٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٧ اسفند ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

 

چند سالی است که در روز شهادت امام همام ابامحمد حسن بن علی العسکری علیه السلام موضوع جشن گرفتن سالروز نخستین روز ولایت امام منتظر مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه شریف مطرح شده است و امسال هم این موضوع با رنگ و لعاب بیشتری پیگیری شد .

کمی این مسئله با روایات و سنن اسلامی در تضاد و تعارض هست .

آیا روز 28 صفر و پس از رحلت نبی مکرم اسلام باید برای اولین روز ولایت حضرت امیر جشن گرفت ؟ و یا در روز عاشورا برای اولین روز امامت زین العابدین ؟

در زیارت عاشورا که از امام باقر علیه السلام منقول است لعنت فرستاده می شود بر کسانی که روز عاشورا به خوشحالی می پردازند :

هذا یوم فرحت به آل زیاد و آل مروان بقتلهم الحسین صلوات الله علیه ، اللهم فضاعف علیهم اللعن منک و العذاب الیم

 

در همین دوران معاصر و چند سال اخیر ، آیا هیچ یک از مریدان آیت الله خامنه ای در روز 14 و یا حتی 15 خرداد مراسم جشنی برگزار میکند ؟ کسی که ایشان را در ادامه راه آیت الله خمینی میداند برای اولین روز رهبری ایشان که بالطبع پس از فوت و رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی است جشن می گیرد ؟ اصلا حال و هوای آن روز ها اجازه چنین کاری می دهد ؟

 

به نظر من جشن گرفتن روز اول ولایت و امامت امام زمان آن هم در کنار روز شهادت پدر بزرگوارش چندان صحیح نیست . در آیین ما بقدری جشن وجود دارد که احتیاجی به ساختن جشن های جدید نیست و ای کاش عید های معتبر را بیش از این بها دهیم .