سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

فیرپلی در فوتبال ایرونی !
ساعت ٧:٠٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: ورزشی

به نام خدا

 

 

          پرسپولیس اولین شکست تیم برق شیراز را رقم زد .

          قرمزپوشان پایتخت در یک بازی برتر با سه گل علی کریمی ، کریم باقری و علیرضا نیکبخت واحدی تیم بدن شکست برق را برد و بعد از دو باخت پی در پی پیروز شد .

          نکته جالب در این بازی حرکت زشت و غیرجوانمردانه بازیکنان برق شیراز بود آن هم زمانی که دو بازیکن مصدوم بر روی زمین بودند و این تیم حتی در موقعیت حمله هم قرار نداشت ولی توپ به بیرون از زمین هدایت نشد و بازیکنان شیرازی بدون توجه به مصدومان به بازی ادامه دادند . درحالی که چند دقیقه قبل از همین صحنه تیم پیروزی موقعیت گل خودش را بی خیال شد تا بازیکن مصدوم حریف مداوا شود . متاسفانه چنین حرکاتی روز به روز در فوتبال ما بیشتر می شود و هیچ گونه حرکتی ه مبرای مقابله با بازی ناجوانمردانه صورت نمی گیرد !

 

          نکته جالب تر این بازی داوری مسابقه بود . جایی که در حرکتی که هیچ برخوردی هم صورت نگرفت پنالتی اعلام کرد و یا بازیکن خارج از زمین بدون اجازه داور به زمین وارد شد و توپ را شوت کرد و یا زمانی که به بازیکن شیرازی به جای کارت قرمز اخطار نشان داده شد در حالی که دو بازیکن پرسپولیس به سوی دروازه برق شیراز حمله میبرند و با دروازه بان حریف روبرو می شدند و یا در آخرین تعویض بازی هنگامیکه هنوز تعویض صورت نگرفته بود بازی را به جریان انداخت و در لحظاتی تیم پرسپولیس دوازده نفره شد ! تمام این اتفاقات در دقایق آخرین بازی صورت گرفت و انگار که داور این دقایق حواسش به جای دیگری بوده و بازی را نگاه نمی کرد . و ما باز هم با این داوران ادعای جهانی شدن و بین المللی بودن داورانمان را داریم ؛ اگر فقط ده دقیقه آخر این بازی در جایی نمایش داده شود برای رفتن آبروی داوری ایران کافیست !