سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

معلم شهید دکتر علی شریعتی
ساعت ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳۸۳   کلمات کلیدی: علی شریعتی

... ببین من حق ندارم بترسم ، گله مند باشم ؟ تو خودت را جای من بگذار . من آنم که هم اکنون « هستم » نه آنکه باید باشم ، آنکه باید باشم کسی است که نیست ، به من مربوط نیست . من یکی است . همان که هست ، پس طبیعی است که من از تو بخواهم که مرا دوست داشته باشی ، منی را که هستم ، الان در برابرت نشسته ام ، مرا که می بینی ، که می بینم ، اگر تو منی را که باید باشم دوست بداری ، با منی که باید باشم حرف بزنی ، باشی ، پس مرا کی دوست بدارد ؟ پس من تنها می مانم ، تو را با خود بیگانه احساس می کنم ، احساس می کنم تو با من نیستی ، با من حرف نمی زنی ، مخاطبت من نیستم ، کسی دیگر است ، منی است که باید باشم اما نیستم و من کس دیگری است . تو احساس نمی کنی که آن که به تو نیاز دارد ، به دوست داشتن تو نیاز دارد منم ، منی که هستم ، همین جوری که هستم ، همین که می خوابد ، بیدار می شود ، می پوشد ، می خورد ، می آشامد ، دم می زند ، می خندد ، می گرید ، رنج می برد ، تنهائی می کشد ، احتیاج دارد ...  

تو متوجه نیستی که آن کسی که تو را دوست دارد منی نیست که باید باشم ، منی است که هستم ، این خیلی عجیب است که من واقعی ، منی که هستم تو را دوست بدارم و بی تو رنج ببرم و از تنهایی مضطرب باشم و انتظار بکشم و اسارت تحمل کنم و صبرها و تلخی ها و حماقت ها و حسد ها و کینه ها و دوری ها و بی کسی ها و بیگانگی ها همه را من داشته باشم و اما کسی را که تو دوست می داری و با اویی من نباشم ، آن منی باشد که نیست و نمی دانم کیست ! من هرگز تحمل نمی کنم که ببینم تو اصطلاحی را دوست داری به نام من ، با تصویری همدمی شبیه من ، به منی می اندیشی که خود ساخته ای ... من یک اصطلاح نیستم ، تصویر نیستم ، خیال نیستم ، من یک بدنم که دل دارد و رگ و پی و روح و رنج و اندوه و نیاز و تنهایی و عشق و کینه و ... همچون تو .

اگر تو احساس کنی که من توئی را دوست دارم که تو نیستی ، توئی که من می خواهم که باشی و نیستی راضی خواهی بود ؟! اگر در برابرت بایستم و بگویم ای قهرمانی که چشمها را در المپیک خیره میکنی ؟ ای که پنجه های هنرمندت بر روی گیتار طلائی ات دلهای دختران و پسران مولن روژ را بی تاب میکند ؟ ای که زیر ابروهای برداشته ات ، دندانهای طلایت ، زلفهای کرنلی ات ، چشمهای خمارت ، انگشتهای کوتاه کلفتت ، زنجیر گردنت ، صدای لطیف ظریف ژیگولو مآبت ، احساسات سوزناک رقیقت ، جوکهای با مزه ای که میگی ، سوت های قشنگی که با دهنت میزنی ، ادا های ملموس و با نمکی که از خودت در می آوری ... همه برای من سرگرم کننده است و واقعا تیپ انترسانی ! آن وقت ، تو در همان حال که دارم این تعریف ها را از تو می کنم چه جوری به من نگاه می کنی ؟! ها ؟

از گفتگوهای تنهایی صفحه 662 – علی شریعتی

-------------------------------------------

الان حدود پانزده ساله که ماه خرداد یعنی ماه امتحان و در برنامه کاری هر کسی تغییراتی ایجاد میشود تصمیم گرفتم که تغییراتی در بلاگ موسیقی و گیتار ایجاد کند . چون چند وقتی است چندان فرصت تمرین جدی نداشتم و همون طور هم که دیدید آکورهای زیادی را نتوانسته ام برای اینجا آماده کنم .

 پس بهتر دیدم با نزدیک شدن به خرداد ماه که با سالروز شهادت معلم شهید علی شریعتی هم همراه است مطالبی از این بزرگوار را در اینجا قرار دهم و از شما عزیز که زحمت کشیدید و اینجا اومدید هم ممنون خواهم بود اگر مطلب و نظری در مورد اینها دارید برایم بنویسید .

همچنین در قسمت لینک ها هم تغییراتی ایجاد شده است . از جمله حذف چندین لینک که چندان مورد توجه قرار نگرفته است و البته اضافه کردن لینک دوستانی که مطالب زیبا و جالبی مینویسند .

 

عکسایی که گرفته ام رو میتونید در این دو آدرس زیر ببینید  :

 http://mguitar.fotopages.com  

http://public.fotki.com/mguitar

 

لینک این دوستان را در قسمت مربوط میبینید :

 /  آسمان بارانی عشقآهنگ شرق /احمد بلو/اراجیف من  /از دل تا قلم اشلایگر/ النا نازدختری در اوج زیبایی/ امید به بقا/اندر خـم یــه کــــوچـــــه /باران سرخ /با مخاطبهای آشنا /بلاسفمی   /بهار لبخند زندگیپشت دیوار شب یه راهی داره/  پونه/ تا شقایق هست میمانم/ ترانه های تنهایی/  ترانه های کوچک/ تنهاییهای پریـا/تو را من چشم در راهم /  /صدای سکوتجوان ها//چیست آن پیدای پنهان/چوبین/حرفای خودمونی*/حرفهای لطیفهحرفهایی برای نگفتن//حرفهای یه دیوونه/خاطرات/خاله سوسکه/خانم کوچولو/دختران فاطی خانوم/دریا در من/دفتر ممنوع/دلتنگی های غریبهدلتنگیهای یک زن//دوران سرکشی/دوربین دیجیتال/دهکده عشق/رهگذار عمر/رهگذر سرزمین شعر/زرشک /زیر نویس/ساحل آرامش/سارا/ساعت سرد/سپیده شهریست پر ظریفان و هر طرف نگاری/ستاره دریایی /ستاره شبهای بارانی/سرخی بارون/سرشار از درد دل/سلام بر سحر خیز مدینهسلام علی ال یاسین//سکوت/سوته دلان/سهراب زنده است/ســـیندرلا و غریــــبه ها /شاه کلید/شاید تو هم تنها باشی؟/شراگیم/شعر سینا/شعر و فریاد و آرزو/تلخضامن آهو/طنین یک ترانهعاشقان خوب خدا/عاقلانهعشق تولد دوباره/عکس دیجیتال/عکسهای روز/علی سیا/غریبی مثل خودمی/فیوژنه افرا/قصه ی شهر سکوت/کربلائی رهام/کلبه کوچولوی منگاهی شاد ، گاهی غمگین/گل یخ من/گلهای رنگارنگ/گیتار فلامنکو پدرام امینی ابیانه/لیست وبلاگهای دانشجویی! /ما 2 تامارمولک آنلاین//ماه شب/مپ/مرا آفرید آنکه دوستم داشت/مریم/مسافر کوچولو/مستانه ها و عاشقانه هامسلمون//من به دنبال دلاویزترین شعر جهان می گردم/موزیک پاپ گیتار/مهسا/میخانه عشاق/نامه های بی مقصد/نیکا /و اما عشقیادداشتهای فرهاد عشقی//یادداشت های یک جوان دانشجو ایرانی*/یادداشت هاى دلتنگىیادداشتهای مغشوش یک دانشجو//یاور همیشه مومن/یاوه های عاشقانه یک من/یه پسر شمالی