سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

مخالفان قانون اساسی
ساعت ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: امام خمینی ،سیاست

به نام خدا

در اسلام یک چیز حکم می کند و آن قانون است .

 

 آیت الله موسوی خمینی – رهبر فقید انقلاب

11 / 10 / 1358

صحیفه ی نور جلد 11

 

طبق اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که در همه پرسی سال 1358 خورشیدی مورد تایید اکثریت مردم ایران قرار گرفته است ، قوای سه گانه از یکدیگر مستقل هستند ؛ خصوصا قوه قضاییه مستقل از قوای دیگر می باشد و احدی حق دخالت در کار قضاوت را ندارد ولو رئیس جمهور و البته یکی از وظایف قوه قضائیه معرفی و افشای مفسیدین اقتصادی می باشد که در دادگاه به اتهاماتشان رسیدگی و در نهایت محکوم شده باشند .

حال که یکی از کاندیدا های ریاست جمهوری اصول قانون اساسی را آشکارا زیر پا می گذارد و عده ای هم از این عمل او خرسند هستند و او را شجاع می نامند در واقع به دنبال تغییر در قانون اساسی جمهوری اسلامی هستند و رایی که این فرد در انتخابات آتی ریاست جمهوری خواهد آورد نشان دهنده رای به تغییر دادن قانون اساسی نظام می باشد .

 

البته به نظر من هر قانونی می تواند دچار اشکال باشد و بازنگری در قانون ها و اصلاح نواقص باید انجام شود . در ایران اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران رهبر فقید انقلاب در حالی که کمتر از یک دهه از تصویب قانون گذشته بود امر به بازنگری و اصلاح قانون اساسی فرمودند . در واقع آیت الله خمینی با تفکر والا و برتر خویش نشان دادند که این قانون باید چند وقت یک بار اصلاحاتی را داشته باشد . من هم موافق این اصل هستم و البته طی مراحل قانونی برای اصلاح قانون اساسی را لازم می دانم ولی اینکه شاخص ترین فرد پاسدار قانون اساسی این گونه به قانون اساسی اهانت کند و عده ای هم آگاهانه و یا نادانسته از وی به دلیل این کار حمایت کنند را صحیح و درست نمی دانم و ای کاش به فرموده رهبر فقید انقلاب توجه داشتیم و قانون را ملاک قرار می دادیم .

به امید روز سبزی که قانون محترم شمرده شود .