سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

علاج غرور زمامدار
ساعت ٧:٤٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٦ تیر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: تاریخ

 

مردم اگر متوجه باشند و هوشیار باشند ، اگر نشانه های کبر و غرور و خودخواهی را در زمامداران فورا ببینند و بشناسند و خیرخواهانه اعتراض کنند و اگر احساس کردند که زمامدار در صدد رفع این بیماری نیست در مقابل او تعرض کنند یقینا این بیماری علاج خواهد شد !

 

آیت الله سید علی خامنه ای

روزنامه جمهوری اسلامی

30 تیرماه 1363


 

امروز ششمین روز تیرماه در سال 1360 در بین نماز ظهر و عصر در مسجد ابوذر تهران آیت الله خامنه ای مورد سوقصد قرار گرفت . اتفاقی که شاید سرنوشت ایشان را به گونه ای تغییر داد .

آیت الله خامنه ای در آن زمان به عنوان پنجمین نماینده تهران با آرایی حدود یک میلیون و چهارصد هزار نفر در اولین دوره مجلس انتخاب شده بود و به عنوان یکی از برترین سخنرانان انقلابی شهرت بسیاری داشتند .

با ترور نافرجام ششم تیر ایشان محبوبیتی بیشتر در میان مردم پیدا کردند خصوصا اینکه در هفتم تیر آیت الله بهشتی متفکر برجسته هم حزبی وی به همراه حدود هفتاد نفر دیگر در تروری که عاملین آن هنوز مشخص نشده اند به شهادت رسیدند و البته در هشتم شهریور هم در انفجاری رئیس جمهور و نخست وزیر و جمعی از دولتمردان به شهادت رسیدند و جالب تر اینکه بهبودی نسبی آیت الله خامنه ای مقارن گشت با انتخابات سومین دوره ریاست جمهوری جمهوری اسلامی ایران و البته ایشان با آرای زیادی به عنوان سومین رئیس جمهور ایران انتخاب شدند .