سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

شکوفا شود زندگی
ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٢ تیر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: ادبیات

 

به نام خدا

 

 

امروز جمعه دهم ماه رجب المرجب سالروز میلاد کسی است که سرنوشت بسیاری از شیعیان و دوستداران اهل بیت را تغییر داد .

میلاد محمد بن علی امام جواد علیه السلام در حالی صورت گرفت که بسیاری از شیعیان امام رضا را متهم کرده بودند که ابتر است و فرزندی ندارد و البته این دامنه تهمت ها به موسی بر جعفر هم کشیده شد . اسماعیلیان که امامت امام کاظم را قبول نداشتند شبهات بسیاری وارد کردند که ایشان بر حق نیستند و نسل امامت در خاندان اسماعیل بن جعفر خواهد بود .

تاریخ شاهد است که  همواره بر سادات و فرزندان اهل بیت تهمت ها و ظلم های بسیاری وارد شده است و هم اکنون هم این گونه تهمت ها ادامه دارد .

میلاد امام جواد باطل کننده بسیاری از تهمت ها و نارواهایی بود که به فرزندان موسی بن جعفر زده شد ؛ تهمت هایی که بر موسی بن جعفر علیه السلام هم زده شد .

امام جواد باعث سرور قلب علی بن موسی امام رضا شد . وجود این پسر نشاط بسیاری برای شیعیان واقعی بود  و قطعا نوید بخش روزهای سبزی که نبی مکرم اسلام بشارت داده بود .

 

 

و امروز جمعه همچنان منتظر می مانیم برای رسیدن روزی که فرزندی از سادات قیام کند ، قیامی که برای امر به معروف و نهی از منکر است و برای  احیای دین جدش !

این انتظار تنها در گوشه ای نشستن و دعا خواندن نخواهد بود بلکه با بهره گرفتن از کتاب خدا و سیره ی پاکان باید شرایط را برای ظهور مصلح آخر الزمان آماده کنیم و با کردار و رفتار و گفتاری نیک .

به امید رسیدن آن روز !

 

 

به خون شهیدان گلگون کفن

به شمعی که روشن کند انجمن

 

به دریا به صحرا به هامون به مهر

به الماسگون اختران سپهر

 

که این شام آخر سحر می شود

نهال امل بارور می شود

 

گلستان شود روزی این شوره زار

گل و لاله روید سر کوهسار

 

سرآید یقین دوره ی بندگی

شکوفا شود غنچه ی زندگی

 

جمشید واقف