سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

کظم غیظ
ساعت ۱۱:٤۱ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٦ تیر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی:

 

به نام خدا

 

السلام علیک یا باب الحوائج یا موسی بن جعفر

 

بیست و پنجم ماه رجب المرجب برابر است با سالروز شهادت حضرت موسی بن جعفر امام کاظم علیه السلام آن هم در زیر شکنجه های وحشیانه ای که پس از سال ها در زندان هارون الرشید . امامی که سال های بسیار زندانی بودند و تبعید !

 

هارون الرشید سال های زیادی موسی بن جعفر علیه السلام را در زندان نگه داشتند و اجازه کوچکترین ملاقات با ایشان نمی داد و خانواده و خاندان آن حضرت مدت ها از وضعیت ایشان در زندان بی خبر بودند .

 

 گویی این سنت است برای فرزندان زهرا و دوستدارانشان که همواره در معرض ظلم و ستم قرار بگیرند و همیشه ظالمان و ستم پیشگان به مقابله با آنان برخاسته اند .

 

زندانبان یهودی سندی بن شاهک بسیار سفاکانه با امام برخورد می کرد و بارها و بار ها وقتی حضرت در نماز بودند و مشغول عبادت پروردگار به او حمله ور می شد و با دشنام و ناسزا و فحاشی به ضرب و شتم حضرت مو پرداخت .

و متاسفانه هنوز هم می بینیم که وارثان سندی بن شاهک بر وارثان موسی علیه السلام می تازند و بر نمازگزاران حمله می کنند و همانند اسلاف پلیدشان بر پاکان جامعه دشنام می دهند .

 

هرچند امام کاظم علیه السلام مظلومانه در زندان جان دادند و به شهادت رسیدند ولی همچنان کسانی هستند که سعی می کنند راه حضرت را ادامه دهند و حکومت ظالم و ستم پیشه را سرنگون کنند و در این راه از صدمه دیدن و زندانی گشتن و شکنجه شدن و شهادت نخواهند ترسید تا روز موعود برسد و آن سوشیانس وعده داده شده ظهور کند و حکومت عدل جهانی را برپا سازد و انتقام مظلومان را از ظالمان بگیرد که وعده الهی است حکومت مستضعفان !