سکوت سنگین

من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است

انحصارگرایی و تجربه آموزی
ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٦ شهریور ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: تاریخ ،سیاست

 

...

انحصارگرائی که به شکل همسوگرایی و یک سو کردن کلیه­ی عوامل اجرایی خود را نمایش داد ، به گونه ای تاسف­بار به صورت تفتیش عقاید و اعمال و اندیشه­ی سیاسی در کلیه­ی زیرمجموعه­ی وزارت کشور رسوخ پیدا کرد و بسیاری از مدیران باتجربه­ی نظام را از دم تیغ تصفیه­ی جناحی گذرانید و امنیت شغلی را ، آن هم در میان مدیران ، بویژه رده­ی بالای وزارتخانه متزلزل کرد .

آیا هنگامی که هزینه­ی مشارکت سیاسی را تا این حد بالا ببریم که هرگونه عدم توافق با نظریات و نگرش خاص وزیر ، منجر به تصفیه خواهد شد ، مشارکت سیاسی فعال و آزادانه را شاهد خواهیم بود یا مشارکت مقلدانه و منفعلانه را ؟

آیا این روش تشویق استقلال رای و روشنفکری است یا هدایت افراد به سوی پیروی کورکورانه و ارتجاع محض ؟

آیا این معنای نقدپذیری است یا تجسم نقدستیزی ؟

آیا اگر دهان منتقدین دلسوز را به هر وسیله­ی ممکن ببندیم ، با دست خود آزادی مشارکت سیاسی را به گور نسپرده­ایم ؟

آیا باید همگان را با خود هماهنگ کنیم یا همه و خود را هماهنگ با حق بجوییم ؟

بدون هرگونه مسامحه ، این گونه اندیشیدن را انحصارطلبی محض و کورکورانه می دانم .

 

محمدرضا باهنر

نماینده مخالف وزیر

 

...

ملت عزیز هرگاه که روزنامه ای را می­گشایند با خیل عظیم عزل و نصب­ها در سطوح مختلف و در وسعتی کم­نظیر ، اگر نگوییم بی­نظیر مواجه می­شوند .

...

ما مخالف تجربه­آموزی نیستیم ، ولی برای آزمون تجربی استانداری که جای بسیار حساسی است محل مناسبی نیست ! در همین جهت تلاش وسیع در عزل و تعویض مدیران کل استان­ها و روسای ادارات شهرستان­ها و شهرداران و دهداران به طرز نگران کننده­ای صاحبان تجربه و اطلاعات گران­بها و علاقه­مندان و دلسوزان نظام را از صحنه­ی خدمت به ملت عزیز حذف کرده است .

...

تعداد کل این نیروی انسانی تعویض شده 1689 نفر است . اگر سابقه مدیریتی هریک از افراد فوق را حداقل به طور متوسط 10 سال بدانیم جمعاً 16890 سال تجربه­ی مرتبط با وزارت کشور از مجموعه­ی این وزارتخانه­ی­حساس کنار گذاشته شده است.سابقه­ی مدیریتی حداقل 10سال یعنی 10سال از عمر 20ساله­ی انقلاب و ملاحظه بفرمایید که تا چه حد ضرر به پیکره­ی اجرایی و نیروهای کارآزموده ، صرف­نظر از وابستگی جناحی ، در جریان این تغییر و تعویض ها وارد آمده است .

...

برادری را با 11 سال سابقه­ی وزارت کشور ، 4 سال سابقه­ی استانداری اردبیل و 7 سال سابقه­ی فرمانداری ، بخشداری ، مشاورت وزیر و استانداری به کنار نهاده­اید .

 

 

مرضیه وحیددستجردی

نماینده مخالف وزیر

 

جلسه استیضاح عبداله نوری وزیر کشور دولت هفتم در مجلس پنجم