پیروزی انقلاب مردم

 

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم، این صدای انقلاب اسلامی ایران است ...

 

 

 

عکس از روزنامه اعتماد

این سخنان فوق را پس از فتح رادیو و تلویزیون شاههنشاهی ایران توسط انقلابیون در عصر روز بیست و دوم بهمن ماه پنجاه و هفت خورشیدی توسط شهید بزرگوار ، شیخ فضل الله مهدیزاده معروف به آقای محلاتی از رادیو پخش شد و به منزله اعلام پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران بود . و در واقع با این پیام شهید محلاتی عرصه جدیدی در تاریخ ایران آغاز گشت .

شخصیت آقای محلاتی برایم بسیار جالب بوده است و البته بیشتر به خاطر آشنایی دور و دراز مرحوم پدربزرگم با ایشان و احترام فوق العاده زیادی که برای ایشان قائل بودند ، حتی پس از گذشت دو دهه از شهادت وی !

متاسفانه با فقدان ایشان و امثال ایشان جایگزینانی برای وی در جامعه پیدا نشد و جای خالی این شهید بزرگوار همچنان خالی می باشد . کسی که با شجاعت کم نظیر خود در دوران رژیم سابق ایران ، یکی از ارکان روحانیون برای هدایت خلق بسوی رهبری امام آیت الله خمینی بود . کسی که از سال ها پیش در طرفداری از آیت الله خمینی گام های بسیار برداشته بود و هیچ گاه از حمایت از اندیشه های مرجع بزرگ شیعیان ایران دور نشد .

چندی پیش خاطره ای شنیدم که برایم بسیار جالب بود :

یک بار اکبر هاشمی و شیخ فضل ‌الله محلاتی را که برای گرفتن امضا از شیخ محمد تقی مصباح یزدی جهت انتشار اطلاعیه ‌ای در تأیید نظر آیت الله خمینی آمده بودند توسط مصباح شبانه از خانه بیرون می ‌افتند و آقای استاد راضی به امضا کردن اطلاعیه و کمک کردن به شاگردان امام خمینی نمی شود . شیخ محمدتقی مصباح یزدی که اکنون در راس موسسه امام خمینی (ره) قرار دارد ( موسسه ای که پس از عروج ملکوتی رهبر انقلاب تاسیس شد ) و شگفتا این آقای مصباح یزدی کسی است که پیش از انقلاب به علت ارادت بسیار به شیخ محمود ذاکر زاده تولائی ( حلبی) و احمد فردید ، اسلام سیاسی را رد می ‌کند و در دروان حیات پر برکت امام خمینی (ره) ، همواره مصباح یزدی مغضوب آیت الله خمینی بود و شیخ فضل الله محلاتی از شاگردان محبوب حضرت بود ولی اکنون بجز نام شهرکی در شمال تهران و بزرگراهی در جنوب شرقی تهران نامی از شهید محلاتی نمی بینیم و بالعکس حتی تلاشی که برای تخریب کردن تمام یا قسمتی از مسجد امام محمدتقی علیه السلام یکی از معدود یادگار های آن بزرگوار صورت گرفته است و البته از این ها مهم تر به دست فراموشی سپردن اندیشه های وی که از نزدیک ترین شاگردان آیت الله خمینی بود . و در عوض کسانی که به نوعی رو در روی امام خمینی قرار داشتند در صدر جامعه قرار می گیرند و البته از نام آیت الله خمینی بهره ها می برند .

 

به قول شاعری زنده یاد:

روزگار غریبیست نازنین !

 

برای آشنایی با این بزرگوار به این جا بروید :

http://shenidani.mihanblog.com/Post-114.aspx

http://yaranemam.blogfa.com/post-11.aspx

http://mahalati.parsiblog.com/172367.htm

http://www.irannewsagency.com/index.php?news=6891

 

موفق باشید و سربلند !

/ 7 نظر / 4 بازدید
سپهر.م

آخر ساعت درس يك دانشجوي دوره دكتراي نروژي ، سوالي مطرح كرد: استاد،شما كه از جهان سوم مي آييد،جهان سوم كجاست ؟؟ فقط چند دقيقه به آخر كلاس مانده بود.من در جواب مطلبي را في البداهه گفتم كه روز به روز بيشتر به آن اعتقاد پيدا مي كنم. به آن دانشجو گفتم: جهان سوم جايي است كه هر كس بخواهد مملكتش را آباد كند،خانه اش خراب مي شود و هر كس كه بخواهد خانه اش آباد باشد بايد در تخريب مملكتش بكوشد. پروفسور محمد حسابي

نيره حسيني

سلام ممنون كه فقط يك بهار را با حضور سبزتان دل انگيز كرديد. متاسفانه فرصت نشد كامل بخوانم... آرزوي شادكامي و پيروزي برايتان دارم.

aava-ye-daroon

آری به قول شاملو روزگار غریبیست نازنین

حامد- انعکاس

خاطره خوبی بود . خدا بيامرزد مرحوم حلبی را دست اين روحانيون را خوب شناخته بود . در انجمن حجتيه يک آخوند راه نميداد .آن روزها کسی فکر نمیکرد چرا به روحانیون میدان نمیدهد . امروز میفهمیم يعنی چه!

شبنم

چه قدر شاعرانه[گریه]درکل بی نظیر بود.[تایید]