آن مرد آمد !

هر ساله هم زمان با فرا رسیدن دهه فجر و مراسم های سالگرد پیروز شدن مردم ایران در بیست و دوم بهمن ماه هزار و سیصد و پنجاه و هفت خورشیدی مراسم ها و جشنواره های زیادی برگذار می گردد و از مهم ترین آنها جشنواره فیلم فجر می باشد .

 

یکی از ویژگی های جشنواره فجر چاپ شدن ویژه نامه مجله فیلم هست . ویژه نامه ای که اگر نباشد مسلما جشنواره فیلم فجر بسیار  ضرر خواهد کرد .

 

از ویژگی های این ویژه نامه مجله فیلم انتشار مشخصات تمام فیلم های جشنواره به همراه یادداشتی از کارگردان فیلم مربوطه است .

 

ویژه نامه بیست و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر ، در دوازده بهمن ماه 1386 تحت عنوان شماره 374 به چاپ رسید . در صفحه 20 این شماره مشخصات فیلم آن مرد آمد که ساخته کارگردان گمنامی چون حمید بهمنی است که پس از یک دهه باز فیلمی ساخته است  . وی در مطلبی که در مجله فیلم نوشته است به نوعی تلویحی به انتقاد از ریاست جمهوری قبلی و تشکر از رییس جمهور فعلی پرداخته است . این مطلب برایم جالب اومد و در اینجا قرار می دهم :

 

... گناه امثال من چیست ، که چرا نتوانستیم فیلم مان را بسازیم ؟ آن هم در دورانی که توسعه سیاسی و فرهنگی دولتمردان گذشته و تکثر گرایی آقایان گوش زمین و زمان را کر کرده است ! مگر چه میشود که این فیلم ساخته شود ؟ الا این که مردی بیاید ، و آمد ! آن مرد آمد ، مردی از جنس مردم ، مردی سینه سوخته و گرد و خاک گرفته از دوران نامهربانی ! او بود که به مدد و تقدیر الهی به من نوعی اعتماد کرد تا این فیلم نامه ی مظلوم که از بستر حقیقت وام گرفته بود ، ساخته شود .

 

 

به هر حال در دوران مردی از جنس مردم ، فیلمسازان و هنرمندان بسیاری نمی توانند و نباید فیلم بسازند تا امثال بهمنی ها بتوانند هنرمند شوند . هنوز یادمان نرفته است که سنتوری در توقیف است و بیضایی و حاتمی کیا و بسیاری دیگر نمی توانند آن گونه که می خواهند فیلم بسازند !

 

 

 

عکسی منتشر نشده از احمدی نژاد

/ 3 نظر / 4 بازدید
حامد- انعکاس

اين آقای بهمنی باز دوره رئيس جمهور بعدی ميگه گناه من چيه که زمان احمدی نژاد نتونستم فيلم خودمو تموم کنم. اصولا بعضيها ابن الوقت هستند

بي‌رنگ

از جنسی بود که من بهش آلرژی دارم؛ یعنی سیاست... موفق باشید.