۱۶ آذر

توی قاب خیس این پنجره ها عکسی از جمعه ی غمگین می بینم

 

چه سیاهه به تنش رخت عزا تو چـشاش ابـرای سنـگـین می بینم

 

داره از ابـر سـیـاه خــون مـی چــکـه

 

 جمعه ها خون جای بارون می چکه

 

 

شانزدهم آذرست و آسمان همچنان می گرید در فراق سه یار دبستانی ! پس از 54 سال !

 

تنها چند هفته از کودتای 28 مرداد 32 که با حمایت ایالات متحده امریکا و توسط ژنرال زاهدی و جعفر شعبانی ( تاج بخش بعدی ) گذشته بود که نیکسن آمریکایی برای قدرتنمایی به تهران پا گذاشت و این دهن کجی بزرگی بود به ملت ایران و رهبرانش دکتر مصدق و آیت الله کاشانی !

 

دانشگاه تهران و دانشجویانش در صف اول اعتراض قرار گرفتند و به قول دکتر شریعتی در پیش پای نیکسن سه قربانی دادند !

 

از آن روز سال ها می گذرد ولی یادشان همواره در نزد ایرانیان و آزادیخواهان جاودان خواهد ماند .

 

 

این روز ها سالگرد فقدان هنرمند عزیز منوچهر نوذری است . اولین مجری تلویزیون ایران ! و متاسفانه هنوز تصویری ندیدم که در بزرگداشت این هنرمند فقید و مردمی در شبکه های سیما پخش شود . کاش اینان که بر سر کار هستند بدانند که خود نیز روزی خواهند رفت !

 

 

و در جایی خوانده بودم امروز تولد مهدی هاشمی است نمی دانم صحت داره یا نه ولی باید این روز را به ایشان و خانواده هنرمندش تبریک بگم . درسته سریال سلطان و شبان رو زیاد به یاد ندارم ولی این روزها روزگار قریب پخش می شود که بیشتر از همه مهدی هاشمی اش دیدنی است .

 

کاش قبل از اینکه دیر شود قدر عزیزان را بدانیم .

 

 

 

 

میثم کربلائی

 

 

/ 8 نظر / 4 بازدید
اتروپات

بنام ملت ایران مسوولیت دفاع از حقوق ملی در خلیج فارس و جزایر ایرانی آن را در مقابل تمام توطئه ها به عهده میگیریم و به تمامی بدخواهان ایران زمین زنهار می دهیم که نیت مبدل کنند و به آسایش ملتها و انسانها بیاندیشند و بکوشند و اگر جز این کنند و به بدی روی آورند به یاری پروردگار تیرهای زهردارشان را به قلبشان باز خواهیم گرداند,که این سرانجام بدخواهان است.

اقلیما

سلام ممنون که بهم سر زدید وبلاگ عالی دارید به خاطر حمایتتون از حلقه سبز و استادم ابراهیم حاتمی کیا ازتون ممنونم امیدوارم بازم توی وبلاگم ببینمتون

رفیق

دوستت دارم ، دوستت دارم به لطافت برگ گل به ظرافت و زیبایی گل رز ، نرگس ، مریم به لطافت شبنم صبحگاهی ، به استقامت کوه ، به پختگی پیر دهر دوستت دارم ، دوستت دارم به اندازه یک دنیا پر از محبت ، به تو عشق می ورزم کاش که این عشق را با محبت پاسخ دهی دوستت دارم ، دوستت دارم عشق من منتظرت می مانم ، تا قیامت ، تا دنیا هست تا روزی عشقت را نثارم کنی دوستت دارم ، دوستت دارم مرغ عشق زیبای من فرسنگها از من دوری و روحم متعلق به توست دوستت دارم ، دوستت دارم دوستم داشته باش ، تا اعماق روحم از عشق تو لبریز شود امید به تو دارم ، امیدم را ناامید نکن محبوب من ، دلدار من ، عشق من دوستت دارم ، تا دوستم داشته باشی مرغ عشق من ، جفت زیبای من دوستت دارم ، دوستت دارم اگر بدانم که عاشقم هستی و مرا می خواهی غم هجرانت را به جان می خرم دوستت دارم ، دوستت دارم مرغ عشق من ، جفت زیبای من امید و آرزویم ، تا آخر عمر منتظرت می مانم دوستت دارم ، دوستت دارم/////////// وبلاگ تسليم عشق اپديت شد افتخار بدبد برای لحظه ای ميز

azure

وننو اولین سایت کاملا رایگان است که بابت عضویت ومعرفی عضو و با هدف کمک ملی به شما درآمد ثابت می پردازد.این سیستم کاملا رایگان و قانونی است.با ثبت نام درآمد وحقوق ثابت بطور ماهیانه دریافت کنید.همین حالا دست به کار شوید ودرآمد واقعی اینترنتی را تجربه کنید.فراموش نکنید تعداد اعضای بیشتر یعنی درآمد بیشتر

آستيگمات

سلام. همچنين اين روزها چهل روز از کوچ قيصر امين پور می گذرد. چقدر زود می گذرد ...

سعيد 144

سلام دوست عزیز وبلاگ خوبی دارین ومطالبی زیبا استفاده کردم از این مطالب حتما به وبلاگ من بیا ونظر بده تا در جهت بهتر شدن وبلاگ کمکی کرده باشین پاینده باشی وسلامت .وبلاگ خبرستان

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.

نازلی

درود: زود تر از هميشه دير می شود وقتی که ساعت عمرم را با لحظه های بی برگشت کوک می کنم يعنی هنوز هم يادم می کند وقتی که ساعت بودنش خواب می ماند؟