دکمه شادی/دکمه غم

صدا و سیمای جمهوری اسلامی مردم را ربات‌های بی‌احساسی تصور کرده است که در وجودشان دکمه‌ای برای شادی و دکمه‌ای برای غم دارند. هر وقت اراده کند با پخش چند مداحی و مارش عزا و آهنگ از کرخه تا راین و بوی پیراهن یوسف، می‌تواند دکمه‌ی غم را بفشارد و مردم را غمگین کند و غمگین جلوه دهد و در ابتدای خبر ۲۱، گوینده‌ی خبر بگوید: «ایران اسلامی، امروز غرق در ماتم و عزا بود» و به محض این که صدا و سیما اراده کند، با پخش چند نماهنگ شاد و عکس گل و بلبل و نورافشانی، دکمه‌ی شادی را بفشارد و مردم را که تا قبل از اذان مغرب غرق در ماتم و عزا بودند، به یک‌باره از خود بی‌خود کند و در دل‌های خلایق به زور ادخال سرور کند.

نمونه‌ی این نبوغ صدا و سیما را می‌توانید امروز (سالروز شهادت امام عسگری –علیه‌السلام-) مشاهده کنید که چگونه تا قبل از اذان مغرب مارش عزا پخش می‌شود و به یک باره پس از اذان مغرب برای مناسبت مجعول و من‌درآوردی آغاز ولایت امام زمان انواع آهنگ‌های شادی‌آفرین و کلیپ‌های مهیج پخش خواهد شد.

در عالم هنر اصطلاحی به نام «Fade» و به معنای ناپدید شدن تدریجی وجود دارد. مراعات دو مفهوم «Fade in» و «Fade out» برای شروع و پایان آهنگ و تعویض دستگاه‌های موسیقی، به منظور برقراری هارمونی و رعایت گوش‌نوازی صوت در تولید یک اثر هنری موسیقی از اصول کار است. مگر مواردی که آهنگ‌ساز شروع با گام بالا و تغییر ناگهانی دستگاه را بدون مقدمه، برای وارد آوردن شوک و ارائه‌ی یک پیام خاص به مخاطب در نظر داشته باشد. در غیر این صورت موسیقی به جای گوش‌نواز بودن، گوش‌خراش و خارج از دستگاه خواهد بود و شنوندگان به جای درک مطلوبیت و آرامش، دچار آشفتگی و اضطراب می‌شوند.

چگونه باور کنم یک غم و ماتم ریشه‌دار که ایران اسلامی غرق در آن بود، به صرف پخش اذان به یک شادی و سرور ریشه‌دار دیگر تبدیل می‌شود که دوباره ایران اسلامی غرق در آن خواهد شد. شما یا مفهوم غم و شادی را نمی‌دانید یا مفهوم غرق شدن را.

نقل از سایت شهروند دردمند

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس با تشکر[گل] [گل]