فمینیسم

 

 

 

چنین حمایت هایی به طور قطع تاریخ نگاران آینده را شگفت زده خواهد کرد . ابیگیل راکفلر ، یکی از تندروهای دهه 1960، با واژه های نخ نمای مارکسیستی اعلام کرد که عشق ، تضعیف کننده و ضدانقلابی است.    

به نظر افرادی چون راکفلر ، خانواده و مالکیت خصوصی ، دو سنگ بنای جامعه آزاد ، ابزارهای سرمایه داری استثمار کننده اند که تحت سلطه مردسالارانه پدر یا شوهر قرار دارند و این گلوریا استاینم بود که اعلام می کرد که براندازی نظام سرمایه داری برای ما خیلی کوچک است . ما باید کل نظام مردسالارانه را واژگون کنیم !

 آن ها عقیده دارند که مرد ، عمده ترین عامل اجتماعی استثمار است و همه زنان باید خود را از قید او آزاد کنند و از این جا است که همجنس بازی زنان ، محور فمینیسم افراطی قرار می گیرد .    

در همایش ملی اخیر فمینیست ها در ادمونتون ، یکی از شرکت کنندگان به نام جری واین اعلام کرد که سنگینی بار نهضت فمینیسم بر دوش زنان همجنس باز بوده است . گفته می شود 75 تا 90 درصد برخی از سازمان های فمینیستی شرکت کننده در این همایش ، همجنس باز بودند . حتی سردمدار فمینیست ها ، بتی فریدان نیز از رنگ و بوی تهدیدآمیز همجنس گرایی زنان نگران است . مسأله ای که افرادی چون خانم پاتریشیا ایرلند ، رئیس سازمان ملی زنان امریکا که یک رفیق مؤنث دارد و سرسختانه به دنبال ارتقای حقوق زنان همجنس باز  است ، مطرح کرده اند . خواهیم دید که همجنس بازی زنان چیزی جز نتیجه منطقی خودمختاری فمینیستی نیست که اگر بیشتر جلو رود ، به تجلیل از خود ارضایی برای ابراز وجود و رهایی از مردان ، خودباروری و تک سرپرستی به  صورت اوج آزادی می انجامد .    

در حالی که فمینیسم سنتی می کوشید خانواده را متحد سازد  ، گونه افراطی آن سعی دارد تحت عنوان توهم قربانی بودن ، همه تار و پود جامعه آزاد ما را به شکلی اشتراکی بازسازی کند و این تحول را با پشتوانه مالی دلار های مالیاتی نظام سرمایه داری انجام دهد . خواهیم دید که مدینه فاضله فمینیستی ، در واقع قرار است با پول خانواده های مولد همین ملت ساخته شود . فمینیسم می کوشد خانواده طبیعی را از بین ببرد ؛ سپس با توزیع مجدد ثروت ، برای همه زنان فرصت ایجاد رابطه ای خودمختارانه که اغلب نوعی وابستگی جدید با دولت است را از طریق مهد کودک های یارانه ای، شغل های دولتی و یارانه ها فراهم آورد . به این ترتیب ، زنان از قید دنیای مردانه آزاد خواهند شد.  

علت اصلی نگرانی این است که نتایج عملی همه شکل های فمینیسم افراطی که در طول تاریخ حتی از دوران روم باستان تجربه شده ، به شیوه ای کینه توزانه ضدکودک بوده است . کارکوپینو  ، تاریخ نگار فرانسوی  می گوید:

فمینیست های قرن سوم روم همیشه شعار می دادند که برای خودتان زندگی کنید .

وی اشاره می کند که ازدواج های پی در پی در آن زمان ، همان طور که مارشال ، شاعر رومی وصف می کند ، به نوعی زنای مشروع تبدیل شده بودند . همچنین در آن دوران ، طلاق بی تقصیر نیز شیوع داشت و بسیاری از ازدواج های رومی ها بدون فرزند بود پس معلوم می شود هیچ یک از این موارد تازگی ندارد.    

این که کودکان ، دارای اولویت پایینی نزد مردان هستند ، به اندازه کافی بد است ولی هنگامی وضع جامعه بسیار بسیار بدتر می شود که کودکان برای زنان هم اولویت اندکی داشته باشند به همین دلیل ، اعتقاد دارم فمینیست های تندرو ، بربرهای جدید جامعه امروزی هستند . مردان همیشه خوی بربریت داشته اند چون به شدت به دنبال قدرت و اهداف شخصی به طور عمده مادی بوده اند که اغلب به زیان فرزندان است اما زنان چرا باید از این فکر مغشوش فریب بخورند که اگر به کارفرمایان خود خدمت کنند ، آزادند ولی با  کمک به شوهران خود برده هستند؟

/ 6 نظر / 6 بازدید
مهران

سلام.سپندارمذ گان مبارک آقا من وارد مقوله زن نمیشم[چشمک] خیلی ممنون که اومده بودی پیشم.آپم بازم بیا

ارمیتا

سلام دوست خوبم بی نهایت زیبا و مفید بود مرسی.....منم اب کردم تولدمه خوشحال میشم بیای[گل]

مائده محسنی

سلام از احوالپرسیتون ممنون.. مطالب کوتاه و جالبی بود.. من یه کم گرفتارم این یکی دو روز حتما آپ میکنم.. بازم ممنون.[گل]

سوماپا

اما من حتما جزو اون 18 درصدم...[خرخون]

نرگس (تنهایی یک مکمل )

به قول همون قدیمیا ، در قدیم یه نفر کار می کرد و ده نفرو نون می داد ... اما الان به لطف همه چی (آقا ما رو وارد سیاست نکنید[عینک]) زن و شوهر باهم هم که کارکنند باز هشتشون گرو نهشون مونده و درنمیاد ... به همین علته که زنان ترجیح می دهند به همسرانشان در کم کردن بار مالی زندگی کمک کنند .. درثانی در این عصر حاضر کودکی که به مهد نرفته باشد مثل بچه ای است که به دبستان نرفته چون قسمتی از علم اولیه رو در مهدهای کودک و از 1 سالگی به بعد به کودکان می آموزند که این به نفع کودکان نیز است..[ابرو]

محمد

سلام. به نظرم فمینیسم تندرو هم از سیاست های اصلی و کلان استعمار و یا در واقع استثمار جهانی هستش تا بتونن بیشترین سود رو از جوامع به خصوص زنان ببرن و مردم را بطور کلی بدبخت و وابسته کنند. در حالیکه ارزش و ارج و قرب واقعی زن در جامعه را از بین برده اند و تنها آن ها را برده ی امیال و خواسته های خود کرده اند. موفق باشید!