لا لا لای لای گل پونه . . . بخواب لای لای نگیر بونه

نوشته زیر را اقای سید اقایی در وبلاگ مستطابشنو خرچنگ قورباغه نوشته اند :

خوشبختانه احمدینژاد دلایل گرانی را دیشب تو تلویزیون بیان کرد . دیشب زودتر از سر کار برگشتم  و تو راه نیم کیلو تخمه و بستنی و پفک و چ . . . فیل و لواشک آلو خریدم که بنشینم پای تلویزیون . بساط چای و میوه را هم آماده کردم . اگرچه نیم ساعت آخر قضیه خوابم برد و از این بابت از رئیس جمهورمان متشکرم اما صحبتهای دیشب احمدینژاد با مرتضی حیدری مجری خوش روی شبکه دو در تلویزیون - که به اشتباه گفتگوی رئیس جمهور با مردم - نامیده شده بود چندین نکته با مزه برایم یادگار گذاشت که دوست دارم برای بعضی قسمتهای آن نکاتی هم من بنویسم :

 

یک - احمدینژاد در موقعیتهای متعدد مصاحبه از اشتباهات دستگاههایی یاد کرد که تصمیماتشان باعث تشدید تورم شده است از جمله این که گفت : در فاصله تعویض رئیس کل بانک مرکزی ، بانکها  میلیاردها تومان چک پول وارد بازار کردند که همین موجب ایجاد تورم شد . . . یا گفت :  . . . آمدند 30 درصد بیشتر از مقدار مصوب کالایی را صادر کردند که این کار باعث کاهش عرضه و ایجاد تورم شد و . . .   

 

یکی نیست بپرسد پس دولت چکاره است که نمی تواند جلوی اشتباهات زیر مجموعه های خودش را هم بگیرد ؟  آیا این همان حرفی بود که با آن همه تبلیغات می خواستید با مردم بزنید ؟ این که حتی نمی توانید جلوی اشتباهات فرمانبران خودتان را هم بگیرید ؟

 

دو - احمدینژاد تقریبا در تمام قسمتهای صحبتش با مرتضی حیدری از نقشه ها ، توطئه ها و دسیسه هایی یاد کرد که دیگران برایش کشیده اند و به اجرا گذاشته اند و همه مشکلات اقتصادی و تشدید تورم را به نقشه های مخالفانش ربط داد . از توطئه گران به دفعات با لفظ (اینها) یا (باندهای اخلالگر) یاد کرد که جنگ روانی ایجاد می کنند ، تورم ایجاد می کنند ، اجرای طرحهای اقتصادی دولت را مختل می کنند و مانع کاهش تورم از سوی دولت می شوند .

 

یکی نیست بپرسد که اگر (اینها) تو این کشور این همه قدرت و مدیریت دارند که در مقابل دولت این همه توطئه های موفقیت آمیز می کنند و دولت با این بزرگی نمی تواند مانعشان شود بهتر نیست دولت به همان (اینها) سپرده شود تا آنها یعنی (اینها) که همان باندهای اخلالگرند با مدیریت قوی شان کشور را اداره کنند و از تشدید تورم هم جلوگیری کنند ؟ آخر چه معنی دارد رئیس دولتی بیاید تو تلویزیون دولتی و مشکلات اقتصادی ملت را به گردن چند تا باند پیزوری اخلالگر بیندازد ؟  آنهم باندهایی که آنقدر اهمیت ندارند که جلوی دوربین نامشان برده شود تا معلوم شود عاملان تورم چه کسانی هستند ؟

 

   

 

سه – دفعه پیش که رئیس جمهور با مردم سخن گفت مجری دیگری به نام مراد عنادی همراه مرتضی حیدری با احمدینژاد مصاحبه کرد . در آن مصاحبه عنادی به راحتی از پاسخهای رئیس جمهور قانع نمی شد ومصاحبه را - هرچند محتاطانه - چالشی کرده بود و به عبارتی رئیس را دو سه باری گیر انداخته بود . گرچه عنادی هم یک مجری دولتی است اما تجربه پیش نشان داد که با همه فشارها  از فرصت مصاحبه با رئیس جمهور استفاده بهتری کرد . دیشب حیدری هر بار آمد دهان باز کند احمدینژاد با ژست مدیریتی میان حرفش آمد و حرف خود را زد . 

یکی نیست بپرسد مراد عنادی کجا بود ؟ نکند برای راحت بودن احمدینژاد درهمین مصاحبه و مانند آن به عنادی در یکی از رسانه های کیهانیزه شده پست و سمتی داده باشند ؟ نکند بچه مردم را شکلات داده اند تا به پر و پای بزرگتر ها نپیچد ؟ نکند سرش را گرم کرده باشند تا حیدری را تنها بگذارد ؟ وقتی رئیس دولت همه چیز را محصول توطئه و دسیسه (اینها) می داند چرا ملت فقدان یک مصاحبه گر فرصت طلب در مصاحبه دیشب را محصول توطئه و دسیسه (آنها) نداند ؟

/ 15 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرامرزسيدآقايی

آقای ميثم ! متشکرم از لطفت اما اين جور مواقع مطلب مورد علاقه را لينک می کنند . موفق باشی

محمد مهدی اسلامی

سلام. به نظرم انتقاد اول ايشان بيشتر جای تشکر داشت که رييس جمهور بخشی از اشتباهات بدنه دولت را پذيرفت. نکته دوم که گفته است انکار ناپذیر است، زمانی منتقدان احمدی نژاد دولت را در دست داشتند و نسبت به همین نوع فشارها می گفتند. به هر حال در ساختار نظام سیاسی ما گروه هایی خارج از دولت هستند که بسیار قدرتمندند، منظورم الزاما یک گروه خاص نیست. درباره نکته سوم هم آنقدری که من خبر دارم مراد عنادی تخلفهایی در اجرایش داشته من جمله اشغال بیش از حد آنتن که چند وقتی است کمتر به او تریبون می دهند.

رضوانه

دولت لولوی سر خرمن هم نيست! چه انتظارايی داری دوست من