باز هم حسن گلاب و گلبهار روزبهان

چندی قبل از سوی سازمان پیوند اعضا نسبت به مجموعه حلقه سبز اعتراض هایی شد . و از جمله ارائه آمار هایی مبنی بر کاهش عمل پیوند پس از پخش این سریال اعلام شد .که این مسئله توسط آقای مصطفی جلالی فخر در شماره 372 مجله فیلم هم بازتاب داشت ( نکته جالب اینکه ایشان اعتراف دارن که هیچ بخشی از این مجموعه را ندیده اند )  در حالی که هنوز بخش عمده ای از این مجموعه پخش نشده است و هم اینکه قطعا ابراهیم حاتمی کیا با منش و شخصیتی که دارد در القا مثبت عمل پیوند ، این مجموعه را ساخته است .

مسلما  این گونه فشار ها و نظرات منفی بر این مجموعه پس از پخش کامل سریال بی معنا خواهد شد ولی سوال من این است که آیا این سازمان حق این اعتراض و درخواست توقیف و سانسور این سریال را دارد ؟

آیا این سازمان پس از ساخت فیلم سینمایی فوق العاده اثر گذار بودن یا نبودن اثر شاخص کیانوش عیاری از این فیلم و این فیلمساز تقدیر خاصی کرد ؟ آیا شرایطی را فراهم آورد که بودن و نبودن ای دیگر به وجود بیاید ؟ آیا همین گروه نبودند که نسبت به کیانوش عیاری اعتراض هایی بی مورد داشتند ؟

حالا هم ابراهیم حاتمی کیا با حلقه سبزش اثری بزرگ بر جامعه ایران گذارده است که قطعا پس از پخش این سریال و پایان ماجرا های حسن گلاب با خانم دکتر روزبهان افرادی که به سازمان پیوند اعضا مراجعه میکنند بیش از گذشته خواهد شد . و البته ابراهیم حاتمی کیا هم همچنان به راه خود ادامه خواهد داد هرچند مسیرش بیش از این پر از سنگلاخ و دست انداز خواهد شد ! همان طور که پیش از این ها و بر سر تمام آثارش مشکلاتی بسیار بوجود آورده بودند . و ما هنوز هم منتظر می مانیم تا به رنگ ارغوان و نسخه حاتمی کیایی موج مرده به نمایش درآید !

 

 

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جام باده

اليوم اكلمت لكم دينكم و اتممت عليكم نعمتي... . به راستي اين كدام نعمت الهيست كه به پايان رسيد ؟ موفق باشی

محقق

امام صادق (ع) فرمود: . «دوستى محدود به حدود وشرايطى است كه اگر آن شرايط در كسى نبود نشايد وى را دوستى تمام عيار دانست واگر چنانچه حتى يكى از آنها را نيز نداشت اصلا نبايد او را دوست خواند ، نخست آنكه همچنان كه در ظاهر با تو دوست است در باطن نيز ترا دوست دارد ، دوم آنكه وى زيبائى تو را زيبائى خود وزشتى تو را زشتى خويش داند ، سوم آنكه چون به مال وثروتى يا پست ومقامى رسيد از دوستيش كاسته نگردد ، چهارم آنچه از دستش برآيد در باره تو دريغ ندارد ، پنجم آنكه هنگام گرفتارى تو را تنها نگذارد» .

محقق

به نظر من اهدای عضو نوعی ایثار می باشد. ايثار یعنی اعطا كردن و ديگرى را بر خود ترجيح دادن، اين صفت از صفات فاضله اخلاقى و از اخلاق والاى اسلامى است. كه آدمى از آنچه خود بدان نياز دارد، جوانمردانه بگذرد و آن را به ديگرى ـ كه بدان نيازمند است ـ ببخشد، و مرتبه والاتر آن كه اين خصلت ملكه نفس وى گردد و بدان خو بگيرد.

محقق

با سلام به محضر شما دوست عزیز و ارجمند و تقدیر و تشکر از حضور گرم شما در آیات آسمانی. اميرالمؤمنين (ع) فرمود: ايثار خوى نيكان و روش پاكان است.

مریم

سلام . جالب بود .خوشحال شدم

سوماپا

پس از سالها اين اولين سريالی هست که دارم ميبينم.خيلی خوبه از نظرم....

يكي از همين آرش‌ها

من هم به عنوان يك پزشك و هم به عنوان كسي كه دستي در متافيزيك و روح‌شناسي دارد مي‌گويم اين سريال بسيار پرغلط و غلط‌انداز بوده و ارزش يك دو ريالي هم ندارد چه برسد به سه‌ريال. من كار را بررسي مي‌كنم نه كارگردان را و هر كاري جايگاه خودش را دارد. چه بسيار كارگردانان صاحب نامي كه آثار سخيف هم داشته‌اند. تازه حاتمي‌كيا كه... بماند.

آستيگمات

به نظرم دغدغه حاتمی کيا در اين سريال فقط پيوند اعضا نبوده. بالاتر رو می بينه. قضيه روح و وابستگی آدمها به دنيا و سخت دل کندن آنها را می خواد نشون بده. ديدی اون دختربچه چه راحت دل کند و رفت. بعد اين حسن گلاب با تمام کاستی های ظاهری اش دل به دنيا دارد و نمی خواهد برود .... من اصلا اين سريال را پيوندی نمی بينم، روحی می بينم. خيلی هم کيف می کنم چون تو خيلی از جاها می مونم و از اينکه بايد کلی سروکله بزنم خوشحالم. از سريالهای آبکی بيزارم.