ولایت امام زمان

 

چند سالی است که در روز شهادت امام همام ابامحمد حسن بن علی العسکری علیه السلام موضوع جشن گرفتن سالروز نخستین روز ولایت امام منتظر مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه شریف مطرح شده است و امسال هم این موضوع با رنگ و لعاب بیشتری پیگیری شد .

کمی این مسئله با روایات و سنن اسلامی در تضاد و تعارض هست .

آیا روز 28 صفر و پس از رحلت نبی مکرم اسلام باید برای اولین روز ولایت حضرت امیر جشن گرفت ؟ و یا در روز عاشورا برای اولین روز امامت زین العابدین ؟

در زیارت عاشورا که از امام باقر علیه السلام منقول است لعنت فرستاده می شود بر کسانی که روز عاشورا به خوشحالی می پردازند :

هذا یوم فرحت به آل زیاد و آل مروان بقتلهم الحسین صلوات الله علیه ، اللهم فضاعف علیهم اللعن منک و العذاب الیم

 

در همین دوران معاصر و چند سال اخیر ، آیا هیچ یک از مریدان آیت الله خامنه ای در روز 14 و یا حتی 15 خرداد مراسم جشنی برگزار میکند ؟ کسی که ایشان را در ادامه راه آیت الله خمینی میداند برای اولین روز رهبری ایشان که بالطبع پس از فوت و رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی است جشن می گیرد ؟ اصلا حال و هوای آن روز ها اجازه چنین کاری می دهد ؟

 

به نظر من جشن گرفتن روز اول ولایت و امامت امام زمان آن هم در کنار روز شهادت پدر بزرگوارش چندان صحیح نیست . در آیین ما بقدری جشن وجود دارد که احتیاجی به ساختن جشن های جدید نیست و ای کاش عید های معتبر را بیش از این بها دهیم .

 

/ 21 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
درطلب

آخه اونها امام حلضر ما نیستند و شاد بودن برای آغاز ولایت امام عصر معنای بیشتری داره.. به هر حال اینطور چیزها اصلا زیاد مهم نیست.. مهم شناخت مکتب تونها با ذهن روشن و باز و بدور از خرافه و نوآوری بی دلیل و عمل به اونه..

درطلب

شما چرا همیشه به عنوان پیغام [گل] میگذاری؟ خوشحال میشم نظرت رو بدونم. هرچی که باشه.[گل]

ابوالفضل ناظمی

دوست گلم سلام. فكر نمي كني مقايسه امامت امام زمان با جانشيني رهبري چندان جالب نيست؟؟؟ ضمنا عيدت مبارك و سال خوبي داشته باشي[گل][گل]

محمد حسین آسایش

سلام میثم جان فرارسیدن نوروزباستانی برشما و خانواده محترم گرامی باد [گل]

الهه

« نبض خیس صبح » به روز است ! http://nabzekhisesobh.blogfa.com/

رضا شناس خوش

ضمن عرض سلام و آرزوی توفیق میخواستم در مورد این مطلب بگم آغاز امامت و ولایت امامت امام زمان با آغاز امامت هر امام دیگری متفاوت است. چه رسد به اغاز رهبری ایت الله خامنه ای, چرا که در امامت امام زمان بحث انتظارو موعود مطرح میگردد و سر سلامتی داده و تبریک میشود به امامی که بنا بر اعتقاد ما زنده و حاضر است و فرصت مناسبی برای مطرح ساختن وی و آشنایی دادن با وی میباشد بنابراین این مناسسبت حتی بسی مهمتر از شهادت پدر ایشان است و لازم است به عنوان نقطه ی عطفی مثبت جشن گرفته شود البته در مسیر صحیح. با تشکر و احترام فراوان. رضا شناس خوش.

صدای پای آب

[گل]سلام....با تبریک این عید ....نه اعیاد شریف 1:عید فاطمه الزهرا (س) که به گفته ی حضرت امیر (ع) به ابولولو علیه الرحمه با اشک که کاش دختر رسول خدا(س) زنده بود و کشته شدن دشمنش را می دید...آیا شادی حضرت زهرا (س) جشن نداره؟. 2) با اشاره به دوست عزیزمونرضا شناس خوش این جشن با جشنای دیگه زمین تا آسمون فرق می کنه چه برسه به حکومت آقای خامنه ای...این جشن آغاز انتظار و انتظار بهترین عبادت امت نبی اکرمه(ص) ...در ضمن ما در دوران غیبت جشن و عذاداریمون به معنای حقیقی نیست نسبی است چون نسبت به اونا شناخت نداریم...در ضمن اشاره به امام سجاد(‘) اینجا کمی فرق داره....اونا به خاطر کشتن امام حسین (ع) جشن گرفتند.کسی که در زیارتنامه اش می خونیم قتیل العبرات...کشته شده برای اشک ها....در زیارت هیچ امامی اینو نمی گیم...در ضمن امامی که ما براش جشن می گیریم زنده است و نامش هم منتقمه....آیا این القاب با جشنی که می گیریم ارتباط نداره؟ جمله پایانیتونو تحسین می کنم....

صدای پای آب

ل]سلام....با تبریک این عید ....نه اعیاد شریف 1:عید فاطمه الزهرا (س) که به گفته ی حضرت امیر (ع) به ابولولو علیه الرحمه با اشک که کاش دختر رسول خدا(س) زنده بود و کشته شدن دشمنش را می دید...آیا شادی حضرت زهرا (س) جشن نداره؟. 2) با اشاره به دوست عزیزمونرضا شناس خوش این جشن با جشنای دیگه زمین تا آسمون فرق می کنه چه برسه به حکومت آقای خامنه ای...این جشن آغاز انتظار و انتظار بهترین عبادت امت نبی اکرمه(ص) ...در ضمن ما در دوران غیبت جشن و عذاداریمون به معنای حقیقی نیست نسبی است چون نسبت به اونا شناخت نداریم...در ضمن اشاره به امام سجاد(‘) اینجا کمی فرق داره....اونا به خاطر کشتن امام حسین (ع) جشن گرفتند.کسی که در زیارتنامه اش می خونیم قتیل العبرات...کشته شده برای اشک ها....در زیارت هیچ امامی اینو نمی گیم...در ضمن امامی که ما براش جشن می گیریم زنده است و نامش هم منتقمه....آیا این القاب با جشنی که می گیریم ارتباط نداره؟ جمله پایانیتونو تحسین می کنم....

هستی

سلام، عالی بود. واقعا چرا باید یه همچین روزی رو برای جشن انتخاب کنن؟مگه کم جمعه داریم ما؟به هر حال عالی بود[گل]