کاریکاتوریستی که بازیگر شد

اردشیر رستمی بیشتر به عنوان کاریکاتوریست، تصویرساز، مجسمه ساز و معمار می شناسند. پخش سریال شهریار به کارگردانی کمال تبریزی که جمعه شب ها از کانال دو سیما پخش می شود، چهره دیگری از رستمی به عنوان بازیگر معرفی کرد. البته رستمی تجربه زندگی با بهزاد فراهانی را دارد، تجربه یی که بی شک در بازی خوبش در شهریار بی تاثیر نبوده است. اردشیر رستمی که خود آذری است، در سریال تاریخی کمال تبریزی، نقش شهریار را بازی می کند. با این اوصاف برای مخاطب عام تلویزیونی که با سریال شهریار برای اولین بار رستمی را در چهره یک بازیگر تلویزیونی تماشا می کند، شناخت و آشنایی با او با توجه به کارنامه موفق اش در هنرهای تجسمی به حتم خالی از لطف نخواهد بود. اردشیر رستمی درباره شهریاری که در سریال کمال تبریزی بازی کرده است، می گوید؛ « من آذری زبان بودم که از تبریز به تهران آمدم و اشعار شهریار را هم از قبل خوانده بودم؛ مثلاً خیابان لاله زار را به واسطه این شعر می شناختم؛ بیا که چند توان انتظار مقدم تو/ قدم زنان به خیابان لاله زار کشید. به هر حال شهریار با من بود و این همراهی غربت مرا کم می کرد

نقل از اعتماد

/ 6 نظر / 4 بازدید
احمد

سلام دوست خوب پاينده و سربلند باشيد درسايه مرتضي علي خوش باشيد

آدم زمينی

سلام ممنون از مطلبتون. اگر انسان می دانست که کارهای کوچکی که انجام می دهد او را به کدام مسير رهنمون می شوند با دقت بيشتری کارهای کوچکش را انتخاب می کرد. پی نوشت :‌ با توجه به مطلب شما و سريال روزگار قريب . ديشب دکتر قريب می گفت که آيا اگر اين گوشی پزشکی خراب را حکيم رحمت الله به من نمی داد من پزشک می شدم؟ موفقيت توفيق بندگی خداست . موفق باشيد .

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.