ما و خلافت شایسته ها !

 

به دیدار کوه «ثور» رفتیم. چرا ثور(گاو)؟ نمی دانم. توضیحات راهنما و روحانی کاروان هم همچنان خام و بی مبناست. روحانی کاروان تلاش می کرد تا نشان دهد که ابوبکر ایمان نداشت. پیامبر اسلام(ص) در هجرت از مکه او را با خود برد تا نتواند در غیاب او، مسیر را به مشرکان خبر دهد!

نمی دانم چه اصراری داریم بر این گونه کارها؟ اصولا مسئله خلافت بعد از رحلت پیامبر(ص) چه ربطی به ایمان در زمان پیامبر دارد؟ اما بعضی خیال می کنند که طرف را هر چه خراب تر کنی بهتر است. و نمی دانند که دفاع بد و بی منطق، سراپا زیان است و خطر. ما نباید دامنه مسئله خلافت علی(ع) را آنقدر توسعه دهیم که دیدگاه خود را بصورت مجموعه ای غیرقابل باور درآوریم. مثلا شایستگی علی(ع) را برای امامت و خلافت، با زیارت عبدمناف و کفر صحابه، در یک مجموعه قرار دهیم!

 

 

نقل از خاطرات حج عبادی

 

/ 5 نظر / 4 بازدید
hasti

منم باید مثل خودت رفتار کنم... [قهر]

ماندانا ابری

درود و ممنونم از حضورتون ... و نوشته های خوبتون در مورد ترانه ام ... اگر بگین به چه منظوری می خواین استفاده کنید ممنون می شم ... برای اخذ مجوز فرستادمش ... شاد و موفق باشید .

ازهار

سلام باید بگم خیلی وقتا این ریزه کاریهای بر حسب اصول و مدرک خیلی به درد می خوره. اگه مشکلی پیش میاد از کمبود علم خودمونه والا هزاز و یک دلیل تو کتابای خودشون هست که این گفته ها رو ثابت می کنه. حالا شما واقعا کربلائی هستید؟

ماندانا ابری

درود صدور مجوز لازم نيست ! ... با ذكر نام نويسنده فكر كنم همه بتونيم از اشعار و نوشته هاي دوستان در وبلاگمون استفاده كنيم ... باز هم ممنون