حکومت ناباب


آیت الله سید علی حسینی خامنه­ای:

تمام مشکلاتی که برای افراد یا اجتماعات بشرپیش می‏آید، بر اثر یکی از این دو است:

 یا عدم بصیرت، یا عدم صبر.

یا دچار غفلتمی‏شوند، واقعیت­ها را تشخیص نمی‏دهند، حقایق­ها را نمی‏فهمند، یا با وجود فهمیدنواقعیّات، از ایستادگی خسته می‏شوند.

...

در طول سال­های قبل از انقلاب، هرچه شما عقب بروید، محنت، ذلّت،بدبختی، فشارهای گوناگون از طبقات حاکم و سلطه و زورگویی و تحقیر از طرف قدرت­هایبیگانه را در کشور ما می‏بینید. در این کشور، سال­های متمادی انگلیسی­ها، سالهایمتمادی روس­ها، سال­های متمادی هر دو، و در نهایت سال­های متمادی امریکاییها، هرچهتصمیم گرفتند، نسبت به این ملت انجام دادند. ملت ما همین ملت بود و همین استعدادهارا داشت اما به خاطر حکومت­های ناباب و به‏خاطر تربیت­های غلط، بصیرت وصبرش کم بود. وقتی در برهه‏ای از زمان، آگاهان جامعه، بزرگان جامعه، دانایان جامعهو کسی مثل امام بزرگوار پیدا شدند، در مردم بصیرت دمیدند، مردم را به صبر وادارکردند، و تواصوا بالحق و تواصوبالصبر را در جامعه رایج کردند، این دریای خروشانبه‏وجود آمد و توانست آن تاریخ سرتاپا ذلّت و محنت را قطع کند و تسلّط بیگانگان رابر این کشور از میان بردارد.

 

به نقل از سخنرانی دوازدهم آبان ماه سال 1377 هجری خورشیدی

 

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
mitra

سلام وبلاگ جالبي داري خشحال ميشم نظرتو در مورد وبم بدومي

فاطمه

دوست عزيز سلام اگه مايل به تبادل لينک هستي لطفا منو با عنوان جديدترين مدل لباس 2010 لينک کن و بعد اطلاع بده تا من هم سريعا شما رو لينک کنم امار روزانه : 5000 رنک :2 http://jml2.persianblog.ir/ راستي اينم فروشگاه ژورناله ماست ××× فروش واقعا استثنائي ژورنال لباس 2009-2010 با بيش از 4200 مدل لباس از سري مدل هاي لباس شب،عروس،نامزدي،کت و دامن، کت و شلوار، اسپورت، مانتو، بچه گانه قيمت : 3900 دي وي دي