فروغی

 

 

 

 

ین مطلب در اصل در ١٣/٧/١٣٨۴ در این وبلاگ منتشر شده بود :سیزدهم مهر روزی فراموش نشدنی است برای موسیقی ایران . روز دق کردن فریدون فروغی خواننده نامی ایران ! در تاریخ کوتاه موسیقی پاپ ایران خوانندگان بسیاری ظهور کردند ، ستاره شدند و بعد افول کردند و فراموش شدند ولی فروغی که در واقع بیست و چند سال پیش از میان رفت ؛ یعنی همان روزها که مجوزی برای فعالیتش نیافت ؛ تا امروز همچنان محبوب است و بی گمان تا سالها چنین خواهد بود . شخصاً به این جمله هنر برای هنر  اعتقادی ندارم . حداقل برای هنرمندان ایرونی ! چرا که شخصیت درونی هرکسی در کارش اثر گذار است و باید به آنچه که انجام میدهد و میگوید معتقد باشد . هرچند که اکنون چنین چیزی را کمتر میبینیم !!فروغی کسی بود که حاضر نشد به مردم و کشورش بی اعتنایی کند و برای خواندن و فقط خواندن از این وطن کوچ کند . او کسی بود که ماند با وجود اینکه مجبور بود سکوت کند و صدایش را در گلو  خاموش سازد . چرا که پیش از اینها فریاد زده بود که نفش و خونش از این سرزمینه !!نفسم این خاکه  خون گرمم پاکهاین ترانه فروغی برایم بسیار باورپذیر است تا صدای کسانی که رفتند و اکنون فریاد وطن دوستی سر میدهند . میتوانستند نروند ! مگر فروغی نبود ؟! نرفت و ماند و دق کرد ولی ماند . و بهای ماندنش را که بسیار گزاف بود نیز  داد ! دق کرد !آیا دیگران هم نمیتوانستند نروند و بمانند و در میان مردمشان و همراه همانهایی که دوستشان میدارند بمانند و البته با وجود همه مشکلات و بمانند و برای آزادی مبارزه کنند ؟ همانند فریدون فروغی و البته خیلی های دیگر که ماندند و نرفتند و جاودانه شدند !

 

/ 24 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ali

سلام دوست خوبم.........کجايی؟

حميد رستمي

سلام مرسی که سر ميزنی کاش کمی به روزتر باشی!

آرزو

سلام من چند وقت قبل از شما خواستم با هم کار کنيم منظورم موسيقی بود من گيتار می زنم دلم می خواد با بچه های موسيقی آشنا بشم اگر موافقین لطفا برام ميل بزنيد منتظرم

sol

فهرست سل (www.sol.ir ) آن لاین شد. این سایت فهرستی از سایتهای فعال موسیقی و هنرمندان به همراه اخبار روزانه موسیقی از سایتهای خبری را در خود دارد. لطفا به icon سل لینک دهید. برای لینک دادن به سل این کد را وارد کنید:

Ario

وبلاگ بسيار مفيدی داری ،اميدوارم هميشه موفق باشی.

جودي

بعد از يه عالمه وقت سلام

SAYE

mokhalefam. mimandand wa mesle Forughi mishodanad. deletan be in razi mishod?