بزرگی بزرگان

 

آقای منتظری امام جمعه اسبق تهران و قائم مقام سابق رهبری و یکی از بزرگترین مبارزین دوران انقلاب هستند .

بنا به دلایلی پست غیرقانونی قائم مقامی رهبر در جمهوری اسلامی توسط مجلس خبرگان به ایشان تفویض شد و باز هم به دلایلی دیگر درست دو ماه پیش از رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایشان از این سمت غیر قانونی عزل شدند .

به هر حال این شاگرد آیت الله العظمی بروجردی که در زمان آیات عظام خمینی ، شریعتمداری ، مرعشی نجفی و سید محمدرضا گلپایگانی مرجعیت داشتند پس از رحلت حضرت امام از صحنه سیاسی کشور بیرون رفتند و فتاوی و بیانیه ها و سخنان ایشان کمتر به گوش مردم ایران رسیده است .

شخصا به تفکرات و بینش سیاسی آقای منتشری کاری ندارم ، خوب یا بد بحثی است جدا ولی اینکه به یک مجتهد جامع الشرایط و یک مرجع تقلید بنا به هر دلیل سیاسی و غیر سیاسی این گونه بی احترامی و اهانت شود زیاد جالب توجه نیست و البته این کار ها وهن مرجعیت و علمای اسلام است و کاش در این فرصت کمی که باقی مانده است از این شیخ اسلام دلجوئی گردد و البته هرکس که به بزرگان مذهبی و دینی احترام می کند قطعا باید ادامه دهنده راه آنها را هم محترم شمارد .

علی علیه السلام از مخالفین محاصره خانه خلیفه سوم و همچنین قتل عثمان بودند ؛ جدا از اینکه حضرت او را قبول داشتند یا خیر بلکه امیرالمونین نمی خواستند باب خلیفه کشی و توهین به جانشین پیامبر مکرم اسلام باز شود .

و ای کاش ما مرام علوی داشته باشیم .

 

یا علی

 

 

/ 7 نظر / 2 بازدید
شقایق ...

[گل][لبخند]

شقایق ...

به روزم ومنتظ رنظرتون

محمد

سلام اون عکس خواهرزادمه... دیگه جونم برات چی بگه ؟ ببین ما هر کاری بکنیم چه راستی چه چپی بالاخره.... مشکل داریم نمونشم محسن روح الامین دیگه از مرجع تقلیدمون چه انتظاری داری...!!! الهی فداش بشم...!!!

ضد اسلام حقیقی‌

اهانت به امام خمینی اهانت به اسلام است اما برای اولین بار دشمن اسلام کفار و کمونیستها و صهیونیست‌ها و غیره نیستند. الحمد لله دشمنان اسلام همین ایرانیان مسلمان خودمان هستند. مرحبا به امام خامنه‌ای و جناب احمدی‌نژاد دیگر احتیاج به ضد اسلامی خارجی‌ نداریم و مثل خودرو در همین کشور عزیزمان ضد اسلامی تولید می‌کنیم. هرچقدر احمدی‌نژاد و خامنه‌ای بگن باز هم خودشان دو تا مخترع و تولید کننده ضد اسلامند.مرحبا مرحبا . خامنه‌ای و احمدی‌نژاد نباید به هیچ وجه اسم آیت‌الله عزیز امام خمینی را به زبان ببرند و اسم این روح خدا را نجس نمایند.

bahara

آیت‌الله منتظری پدر انقلاب اسلامی فرمودند:  حفظ نظام مقدمه ‌است برای حفظ و انجام دستورات اسلامی. اگر بنا باشد به بهانه حفظ نظام، اقدامات ضد اسلامی انجام شود، نه نظام خواهد ماند نه اسلام بسیجیها برادران و پدران ما هستند ‌ای برادر بسیجی‌آیا وجدانا شما قبول دارید رفتار شما به مردم مسلمان ما، رفتار اسلامی هست چطور این جمهوریه عزیز اسلامی ما دو‌ام خواهد آورد وقتی‌رفتار دولت با مردم مسلمان ما کاملا غیر اسلامی هست