هیکل سلیمان

.   

از 2000 سال پیش که معبد سلیمان توسط تیتوس تا به امروز محل معبد از دسترس کامل یهودیان به دور بوده و چون غیر یهودیان در آن رفت‌و‌آمد داشته‌اند ، یهود معتقد است که قبل از شروع عملیات ساخت معبد کل ، محوطه معبد که بنابر بعضی روایات کل اورشلیم قدیم را شامل می‌شود باید با آب تطهیر ، تطهیر شود . به همین دلیل در طی پنجاه سال گذشته یهودیان و صهیونیست ‌ها به منظور آماده ‌سازی مقدمات بنای معبد سلیمان در پی پرورش گوساله سرخ موی هستند . اما هنوز مشکل دیگری پابرجاست و آن این است که محل قربانی و سوزاندن گوساله که در نزدیکی کوه زیتون قرار دارد ، به طور کامل تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین است . به همین دلیل دولت اسرائیل طی چند ماه اخیر تلاش گسترده‌ای را به منظور تخلیه این منطقه از ساکنان غیر یهودی شروع کرده است .   

خاخام‌ های متعصب عقیده دارند که حتی وجود یک یا دو تار موی سیاه و سفید بر بدن گوساله مانع از انتخاب آن برای اجرای مراسم می‌شود . از طرفی دیگر عده‌ای از آن‌ها معتقدند که این گوساله حتماً باید در اسرائیل به دنیا آمده باشد .   

در طی چند ماه اخیر یهودیان در نقاط مختلف جهان ، با استفاده از دانش ژنتیک اقدام به اصلاح نژادی گاو برای تولید گوساله سرخ موی کرده‌اند و گزارش‌ های متعددی در این رابطه از سوئد ، سوئیس ، تگزاس ، می‌سی‌سی‌پی  و اسرائیل منتشر شده است اما در طی سال‌ها تلاش هیچ‌کدام موفق به تولید گوساله‌ای که تمام موهای ان سرخ باشد نشده‌اند تا اینکه در سال 1997 ، در می‌سی‌سی‌پی آمریکا موفق به تولید این گوساله شدند .  

دو سال و اندی پیش ، به مؤسسه معبد واقع در اورشلیم که مسؤولیت اجرای پروژه ساخت معبد سلیمان را بر عهده دارد اطلاع داده شد که بالاخره گوساله مورد نظر در اسرائیل بدنیا آمده است .  

روز جمعه پنجم آوریل 2002 خاخام منافیم‌مک‌اور و خاخام چیم‌ریچمن از طرف مؤسسه معبد به مزرعه محل پرورش گوساله سفر کرده و پس از انجام معاینات ، مشخصات گوساله را تأیید کردند .   

اکنون این گوساله با تدابیر ویژه‌ای نگهداری می‌شود . بر پایه عقیده یهود ، به دنیا آمدن این گوساله سرخ موی و در پی آن ساخت دوباره معبد سلیمان ، حاکی از نزدیکی عصر مسیحا است .   

بر اساس این عقیده مسیحا در پی ساخته شدن معبد ظهور می‌کند . پایه‌های حکومت خود را در اورشلیم قرار می‌دهد ، یهودیان از اقصی نقاط جهان به اسرائیل آمده و حکومت جهانی یهود را پدید می‌آورند .   

ریچارد‌لندز ، استاد تاریخ دانشگاه بوستن و مدیر مرکز مطالعات هزاره شناسی ، در آمریکا می‌گوید به دنیا آمدن این گوساله ، درست همان چیزی است که مردم انتظار آن را می‌کشیدند . ما می‌توانیم جنگ آخرالزمان را به راه بیاندازیم . اگر خاخام‌ های متعصب ارتدوکس ، مشخصات این گوساله را تأیید کنند . تمام یهودیان اسرائیل آن را به فال نیک گرفته و نشانه‌ای از آغاز عصر جدید می‌شمارند . به هر حال اگر این گوساله قربانی شود مسلمین آماده‌ی جهاد می‌شوند پس بهتر است به جنگ بیاندیشیم . به طور حتم پیداشدن این گوساله ، ماشه‌ی انفجار مسجد‌الاقصی است . این همان چیزی است که نیروهای اطلاعاتی اسرائیل به آن حساسند . هر چند که موضوع درگیری با اعراب ذهن آن‌ها را مشغول کرده‌است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 7 نظر / 7 بازدید
محمد

سلام. کی میره این همه راهو. شاید به این ترتیب تا قیامت هم نتونن این معبدو بسازن پس شاید اگه بی خیال بشن بهتر باشه! موفق باشید!

رفیق

دفتر من در وسط باد ورق می زند برگی از آن می کند نام تو در باغها ورد زبان می شود سلام دست خوبم امیدوارم که حالت خوب باشه تسلیم عشق اپدیت شد و منتظر شما ..

امید

نام عشق همواره مقدس است چه خدایی باشد چه آسمانی چه زمینی چه زیر زمینی!!! به روزم و منتظر.

مهران

سلام.اطلاع رسانی خوبی بود.ممنونم آقا به من سرنمیزنبی چرا؟با مطلبی درباره خشک شدن دریاچه ارومیه به روزم

pooya andish

بهتون سر زدم[لبخند] به ما هم سر بزن[چشمک] [گل][بدرود] آدرس بقیه وبلاگهای بچه های کانون فرهنگی هنری پویا اندیش: http://vahabyat.persianblog.ir/ http://sheabaaghl.persianblog.ir/ http://mohammadsalavatolah.persianblog.ir/ http://emamhossain.persianblog.ir/ http://ghadirali.persianblog.ir/ http://pooyaandish.persianblog.ir http://arezohayenimehtamam.persianblog.ir/ http://tashakorenghelab.persianblog.ir/

حاج محسن

نمیگیری سراغم باچه کس مشغول نجوایی؟ کجا هستی چرا دوری زما با اینجا نمی آیی ؟

ممنونم از اطلاعاتتون