آخر صفر !

 

 

در چنین روز هایی پیامبر اسلام پس از مدتی بیماری با مرگی مشکوک از دنیا رحلت نمودند و اختلافات و مشکلات پنهان کم کم آشکار شد و مسلمانان از مسیر اصلی به بیراهه کشیده شدند و سرانجام حوادث آخر صفر سال یازدهم هجری باعث گردید که ابوتراب از حقش تا بیست و پنج سال دور بماند و سبط اکبر مجبور شود به صلح با پسر ابوسفیان و در نهایت هم در چنین روز هایی به تحریک بنیانگذار سلطنت اموی و بدست دختر اشعث کندی بوسیله زهر به جدش بپیوندد .

آن انحراف از حق در صفر سال یازدهم باعث بوجود آمدن واقعه کربلا شد و شخصی چون یزید در سه سال حکومتش چنین فجایعی را رقم بزند .

اگر می گذاشتند پیامبر اسلام در هنگام احتضار وصیتش را مکتوب کنند و آن یاوه گو پیامبر را به هذیان گفتن متهم نمی کرد قطعا وضعیت جامعه اسلامی چنین نمی بود !

سیاهی تاریخ اسلام از بیست و هشت صفر آغاز گشت !

بیست و هشتمین روز صفر ، سالروز شهادت نبی اسلام و سبط اکبرش امام حسن مجتبی علیهما السلام تسلیت باد بر عاشقان اهل بیت پیامبر علیهم السلام !

 

 

/ 7 نظر / 4 بازدید
دخترآرزوها

اگرچه زود می آید،اگرچه دیر می آید سوار سبزپوش من به هر تقدیر می آید دقیقا راس آن ساعت که در ذهن خدا ثبت است نه قدری زودتر از آن،نه با تاخیر می آید انقلاب مهدی است که مرهم زخمهای شیعه از ابتدای بعثت تاکنون خواهد بود. [گل]

محمد

بازم سلام. شاید چنین است که دنیا خواهان حتی به پیامبر خدا هم رحم نمی کنند چه برسد به امت اسلام و نسل بشر! موفق باشید!

نرگس (تنهایی یک مکمل )

این ایام بر شما هم تسلیت باد .. اگه اطلاعات موثقی راجع به چگونگی رحلت پیامبر (ص) داشتید ای کاش می نوشتید تا ما هم استفاده ببریم و حقیقت برای ما نیز روشن شود ، هرچند به صورت جسته و گریخته یک چیزهایی می دانیم.

کاغذ و قلم

این روزهای آخر صفر روز های حساسی ست برای من! مثل احساس پوست اندازی

توحید شکراوغلی

سلام دوست عزیزخسته نباشی مثل همیشه وبلاگت خوب بود و من از شما دعوت می کنم از وبلاگ من دیدن کنید و نظر بدید سهم من از تو دوریه تو لحظه های بی کسیم قشنگی قسمت ماست که ما به هم نمی رسیم http://sogolman.persianblog.ir

gharibeh

enjemad shodeh id