شهید غیب

 

«قل اتحاجوننا فی الله»؛

رسول من! بگو با پذیرفتن الله، عبودیت و استمرار و یک‌پارچگی و اخلاص ناگزیر است و بدون پذیرفتن او هم دیگر امر جامعی باقی نمی‌ماند. چون اگر دل آدمی از محدوده‌ی شهادت گذشت و به غیب رسید، تمامی کارهای او الهی است و آخرتی است و اگر این دل از این محدوده نگذشت تمامی عبادت‌ها و ادعاها و اثبات الوهیت و توحید، نفسانیت و دنیاست و شرک و کفر است.

«قل اتحاجوننا فی الله».

با پذیرش الله جایی برای جدال نیست، که «هو ربنا و ربکم»؛ او پروردگار شماست.

«ولنا اعمالنا ولکم اعمالکم»؛ و این ربّانیت کارها را به ما باز می‌گرداند و گریبان‌گیر ما می‌سازد.

«و نحن له مخلصون»؛ و ما برای او اخلاص آورده‌ایم و این اخلاص در نیّت و در عمل و در دین تجلّی دارد و هیچ تفریق و بریدگی را در سه حوزه‌ی معرفت و احساس و عمل و در حوزه‌ی نیّت و در حوزه‌ی دین تحمل نمی‌کند، که معرفتِ ربوبی با عمل فرعون مونتاژ نمی‌شود و محبت الهی با محبت دنیا هماهنگ نمی‌شود و این شرک‌ها با توحید و با اخلاص، آن هم در وسعت دین و نیّت و عمل، سازگار نمی‌ماند.

حقیقتِ حج – صفایی حائری

/ 3 نظر / 4 بازدید
دانلود موزيک

با آرزوي بهترينها براي شما به منم سر بزنيد دانلود هر چي که فکر کني www.mosaken.com

حقدوست

[گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل] سلام و درود بر شما گرامی، شما بزرگوار براي خواندن مطالب زير دعوت شده‌‌‌اید: ******** [گل][گل] 40 توصیه مهم و کاربردی به زوج‌‌های جوان و غير جوان [گل][گل] ## سفارش مي‌‌کنم جوانان در حال ازدواج هم حتما حتما بخوانند. بسيار مفيد و ارزشمند است. ******** [گل] احادیث زیبا و خواندنی هفته [گل] ## راهی قطعی برای استجابت دعا در وقت گرفتاری ## ثوابهای فراوان برای بانوان از زمان بارداری تا وضع حمل ## خوش به حال این سه گروه، که در سایه عرش خدا هستند ******** [گل][گل] چرا به امام رضا(ع) مي‌‌گويند «ضامن آهو»؟ [گل][گل] ******** @@ توصيه ميکنم از مطالب صفحات ديگر هم ديدن کنيد. @@ ******** منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامی هستم. www.bia2mofid.persianblog.ir [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل]