رواج خشونت

 

 

 

بر اساس یک کلیشه رایج ، موجود شریری قانون را نقض می‌کند و مرتکب جنایتی فجیع می‌شود . متقابلاً قهرمان فیلم که طرفداران حق و عدالت است واکنش نشان می‌دهد و با خشونتی مشابه ، موجود شریر و همدستان او را از بین می‌برد ولی در هر دو حالت این خشونت است که تقدیس می‌شود و تحسین مخاطب را بر می‌انگیزد .    

در تحلیل فیلم های خشن غربی این نکته را نیز باید مد نظر داشت که غربیان برای تربیت سربازانی قصی القلب و حرف شنو چاره کار را در آن دیده اند که چنین فیلمهایی را هر چه بیشتر بسازند مثلا در بسیاری از فیلمهایی که در مورد جنگ ویتنام ساخته شده است ، با ظرافت سعی می کنند حس هم ذات پنداری مخاطب را به نفع سربازان بی رحم آمریکایی که غاصبانه هزاران ها ویتنامی را کشتند ایجاد شود و کم کم مخاطب نه تنها هیچ عذاب وجدانی نداشته باشد  که از کشته شدن ویتنامی ها لذت هم ببرد .   

البته در بسیاری از فیلم های جدید غربی مرز میان شرارت و خوبی برداشته شده است و گاهی شریر ها کار خوب می کنند و یا خوب ها عمل شریرانه مرتکب می شوند . بدین وسیله مرز خوبی و بدی در ذهن مخاطب خصوصا جوانان و نوجوانان به هم می ریزد و زمینه برای پوک شدن کامل درون فکر و دل مخاطب فراهم می شود تا راحت تر ارزش های صیهونی که چیزی جزء تجلی هوای نفس آدمی نیست را راحت تر بپذیرد و تبدیل به انسانی منفعل و مصرف کننده ای مطیع برای زر سالاران مادی گرا شود .   

بسیاری از فیلم‌های ظاهراً خشن واجد صبغه‌های سیاسی نیز  هستند و در لایه‌های زیرین خود ، هدف و سیاست خاصی را دنبال می‌کنند . به عنوان مثال در فیلم هواپیمای رییس‌جمهور یک بازیگر مشهور و البته یهودی ‌الاصل هالیوود ، در نقش رئیس‌جمهور آمریکا ظاهر می‌شود . گروهی تروریست مسلح هواپیمای رئیس جمهور را می‌ربایند و خانواده و همراهان رئیس جمهور را به اسارت می‌گیرند . رئیس جمهور آمریکا با آنکه می‌تواند به تنهایی بگریزد ، داوطلبانه در هواپیما باقی می‌ماند و طی نبردی نابرابر و خونین ، دشمن را شکست می‌دهد و خانواده و همراهانش را از چنگ تروریست‌ها آزاد می‌کند . در پایان ماجرا هم بیننده از همه جا بی‌خبر ، رئیس جمهور آمریکا را تحسین می‌کند و او را به عنوان رهبر دنیای جدید می‌ستاید !    در فیلم دیگری گروهی تروریست مسلمان ، یک هواپیمای خطوط هوایی آمریکا را همراه با مسافرین آن می‌ربایند و با بمب اتمی که پیشاپیش در هواپیما جاسازی کرده‌اند عازم پایتخت آمریکا می‌شود ، تا طی اقدامی انتحاری دولت آمریکا را نابود کنند . رفتار تروریست ‌های مسلمان با مسافرین بی‌پناه هواپیما ، بسیار خشن و بی‌رحمانه است . آنها حتی به خود نیز رحم نمی‌کنند و هر مخالفتی را با گلوله پاسخ می‌گویند . سیاستمداران انسان دوست آمریکایی که نمی‌توانند هواپیما را با مسافرین آن نابود کنند ، یک گروه ویژه کماندویی را که دو بازیگر معروف یهودی در آن ایفای نقش می‌کنند به داخل هواپیما می‌فرستند و این گروه ویژه طی عملیاتی متهورانه تمامی تروریست ‌های مسلمان را می‌کشند . بمب اتمی را خنثی می‌کنند و هواپیما را سالم بر زمین می‌نشانند . باز هم آن چه باقی می‌ماند خاطره شجاعت و نوع دوستی آمریکایی ‌های ضد تروریست است.    

امروزه رد پای س ک س ، پول ‌پرستی ، برهنگی و خشونت را در فیلم‌های خانوادگی و آثار ویژه کودکان نیز می‌توان دید . ظاهراً استودیوهای هالیوود دیگر هیچ حریمی را  محترم نمی‌دارند و در صدد جهانی ساختن ضد ارزش‌ های اخلاقی خویش‌اند .

آخر آن که صهیونیسم بین‌الملل در عرصه سینما با سوء استفاده از سه قوه شهویه ، وهمیه و غضبیه انسان در صدد ترویج مفاسد اخلاقی ، غفلت و پول‌پرستی و خشونت برآمده و در تمامی این موارد ، منافع سیاسی خود را دنبال کرده است . دیگر در آستانه قرن بیست و یکم ، این بازی به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود . با یک مرور کوتاه بر اعمال صهیونیست ها در کشورهای مختلف و مندرجات کتاب کاهال و پروتکل‌ های جهانی صهیونیسم و سایر مکتوبات پیشوایان بی رحم صهیون ، به سهولت می‌توان دریافت که بسیاری از نابسامانی‌های کنونی عالم ، صورت تحقق یافته همان برنامه‌ هایی است که قریب یک قرن پیش تئوریسین ‌های صهیونیسم با تکیه بر تجربیات پیشینیان مادی گرایشان طراحی کرده اند ولی آینده را هوشیاری مردم امروز خواهد ساخت . سحر سامری تنها مردم جاهل را می‌فریبد و آغاز حکومت عقل پایان پادشاهی تزویر سامری است .

 

 

 

 

 

/ 8 نظر / 4 بازدید
محمد

سلام. به نظرم سینما و برنامه های رسانه ای ما هم دارن این هدف رو دنبال می کنن. در حال قدیس زایی توسط نیروهای به اصطلاح انقلابی، حزب اللهی، بسیجی و ...، نمایش خشونت به عنوان راهی برای نمایش ندادن فیلم های دارای سکس و مسایل عاطفی، رواج عادی بودن و لازم بودن دزدی، قتل و خشونت و بی مهری به خانواده و دوستان و ...، همه برای اینکه ایده های خوب را در جامعه بکشند و جامعه ای نا سالم داشته باشیم تا به یک سری اهداف خاص خود برسند. در هر حال این امور، نا پسندیده هستند. موفق باشید!

محمد

سلام. یه سوال؟! حافظ ار خصم خطا گفت نگیریم بر او / ور بحق گفت جدل با سخن حق نکنیم این که گفتی یعنی چه؟! شما که همش از این خصم که یکیشون فکر کنم صهیونیسمه هی میگین و ازشون ایراد میگیرین که البته به احتمال زیاد به جاست ولی آیا با این شعر تناقض نداره؟! موفق باشید!

حاج محسن

سلام آمدم خواهش کنم: در لینک دوستانم روی سایت "کلمه" کلیک کن و سخنان میرحسین را در یادبود شهید باکری، تحت عنوان"تاثیرسیاست های اقتصادی بر فرهنگ و اخلاق" مطالعه کنی همچنین سخنان وی را در30 سالگی حزب جمهوری ، تحت عنوان "تقدم تولید گفتمان بر قدرت ، اولویت تحزب مردمی بر احزاب دولت" را مطالعه کنی . خواهش می کنم مطالب مزبور را بدون پیش فرض های ذهنی مطالعه کن

راهبه

ولی من هنوز هم عاشق کلاسیک های عاشقانه سینما هستم... ممنون از حضورتان...[گل]

سیمرغ اسلامی

عالی بود آقا میثم کربلایی ما که زیاد استفاده کردیم ما را یادی کن موفق باشید یا علی