آفرینش آدم و حوا در عهد عتیق

به نام خدا

 

 و [ آدم و همسرش ] آواز خداوند را شنیدند که در هنگام وزیدن نسیم نهار در باغ می خرامید . و آدم و زنش خویشتن را از حضور خداوند خدا در میان درختان باغ پنهان کردند و خداوند خدا آدم را ندا در داد و گفت : کجا هستی ؟ گفت : چون آواز تو را در باغ شنیدم ، ترسان گشتم ؛ زیرا که عریانم . پس خود را پنهان کردم . گفت : که تو را آگاهانید که عریانی ؟ آیا از آن درختی که تو را قدغن کردم که از آن نخوری ، خوردی ؟ آدم گفت : این زنی که قرین من ساختی ، وی از میوه ی درخت به من داد خوردم . پس خداوند خدا به زن گفت : این چه کار است که کردی ؟ زن گفت : مار مرا اغوا نمود که خوردم . پس خداوند خدا به مار گفت :

          چون که این کار را کردی ،

          از جمیع بهایم و از همه ی حیوانات صحرا

          ملعون تر هستی :

          بر شکمت راه خواهی رفت

          و تمام ایام عمرت

          خاک خواهی خورد .

          و عداوت در میان تو و زن

          و در میان ذریت تو و ذریت وی می گذارم ؛

          او سر تو را خواهد کوبید و تو پاشنه ی وی را خواهی کوبید .

         

          و به زن گفت :

          الم و حمل تو را بسیار افزون گردانم ؛

با الم فرزندان خواهی زایید .

          و اشتیاق تو به شوهرت خواهد بود ،

          و او بر تو حکمرانی خواهد کرد .

 

          و به آدم گفت :چون که سخن زوجه ات را شنیدی و از آن درخت خوردی که امر فرموده ، گفتم از آن نخوری ،

          پس به سبب تو زمین ملعون شد ؛

          و تمام ایام عمرت

          از آن با رنج خواهی خورد

          خار و خس نیز برایت خواهد رویانید .

          و سبزه های صحرا را خواهی خورد ؛

          و به عرق پیشانی ات

          نان خواهی خورد ،    

          تا حینی که به خاک راجع گردی –

که از آن گرفته شدی .

زیرا که تو خاک هستی ،

و به خاک خواهی برگشت .

 

و آدم زن خود را حوا نام نهاد ؛ زیرا که او مادر جمیع زندگان است . و خداوند خدا رخت ها برای آدم و زنش از پوست بساخت و ایشان را پوشانید .

و خداوند خدا گفت : همانا انسان مثل یکی از ما شده است که عارف نیک و بد گردیده ؛ اینک مبادا دست خود را دراز کند و از درخت حیات نیز گرفته بخورد و تا ابد زنده ماند . پس خداوند خدا او را از باغ عدن بیرون کرد تا کار زمین را که از آن گرفته شده بود بکند .

 

قسمتی از کتاب تورات ، سفر پیدایش 8:3 _ 34

 

با بررسی اجمالی کتاب های مقدس قرآن و تورات و انجیل و همچنین تفحصی میان عقاید ادیان الهی تفاوت بسیاری در معرفی خداوند خالق وجود دارد . خدایی که در قرآن معرفی شده است در همه صفات کامل است و در نهایت کمال و قدرت . حال این پرودگار را با خداوند خدایی که در سفر پیدایش تورات معرفی شد است مقایسه کنید !

 

در این چند وقت اخیر بنا به مسئولیتم فرصت دوباره ای بوجود آمده است تا بررسی دیگری در مسائل اعتقادی و دینی داشته باشم و در این مدت کتاب های بسیاری خوانده ام . کلاس هایی که دارم مملو از سوالات و اشکالات و ابهامات عجیب و غریب افراد هست و البته بسیاری از این سوال ها بر نا آگاهی افراد بر می گردد و قطعا با مطالعه بیشتر و با علاقه تر فرد جواب بسیاری از سوالات پاسخ داده خواهد شد . به هر حال از خدای متعال درخواست دارم که کمکم کنه تا در این دوره مسئولیت بتوانم تا حد توانم کلاس های خوب و مفیدی برگزار کنم تا خدمتی به دوستانم کرده باشم . 

 

/ 8 نظر / 7 بازدید
عسل

سلام[لبخند] .. شیطان اندازه یک حبّه قند است گاهی می افتد توی فنجانِ دلِ ما حل می شود آرام آرام بی آنکه اصلا ً ما بفهمیم و روحمان سر می کشد آن را آن چای شیرین را شیطان زهرآگین ِدیرین را آن وقت او خون می شود در خانه تن می چرخد و می گردد و می ماند آنجا او می شود من [گل][گل][گل][گل][گل] ممنون از لطفتون[لبخند]

محسن

سلام روزای خوبی داشته باشی [گل]

باران

سلا م سر بزنین خوشحال میشم التماس دعا[گل]

هرمز ممیزی

سلام میوه ممنوعه را میشد خدا خلقت نمی فرمود ![گل]

سیب و تسبیح

سلام..طاعاتتون قبول. بروزم.

آشناي قدیمی

سلام چه مطلب جالبي بود. با عقايد يهوديان نسبت به حضرت آدم و حوا هم آشنا شديم. ممنون

آموزگار

[گل][دست]

;fgh

 واقعيت بزرگ اين است : مشاهده بقایای حیوانی در بدن انسان و تکامل نطفه انسانی در بطن مادر(جنین شناسی) و بتدریج بصورت انسان در آمدن آن ، آزمایشهای انتقال خون بر روی میمونهای انسانی شکل امروزی که از اقوام بسیار نزدیک انسان هستند و آنچه از دلایلی که در بالا دیدیم ، صریحا میرسانند که انسان از عالم حیوانات بوجود آمده ودر عرض میلیونها سال تغییر یافته و مالک ساختمان بدن امروزی گردیده است . و بهیچ وجه توسط دستهای خدا از گل، آدم و حوایی پدید نیامده است و این مسئله جزو اساطیر و خرافات دینی است که علم آنرا قبول ندارد و باید به فراموشی سپرده شود = اگر بقایا و فسیلهای پیدا شده از زیر طبقات زمین مربوط به انسان و اجداد آن میمونهای انسانی شکل قدیم، میمون انسان ، انسان چین ، انسان نوین (کرومانیون ) و انسان کنونی را مورد دقت و بررسی قراردهیم بطور وضوح مسلم خواهد گردید که تمام اعضاء و خواص روحی انسانی از ساده به کامل و از بسیط به مرکب تکامل می یابد.علم ثابت می کند که در عرض میلیونها سال از یک دسته میمونهای انسانی شکل قدیم ( دری اوپی تک )میمونهای انسانی شکل امروزی ( شمپانزه و گوریل) و انسان بوجود آمده اند.و علت اساسی که در تبد